Byłam na wizytach konsultacyjnych u kilku ortodontów i powiem szczerze ze jestem skołowana. Może kto

1 odpowiedzi
Byłam na wizytach konsultacyjnych u kilku ortodontów i powiem szczerze ze jestem skołowana. Może ktoś mi pomoże.
1. Aparat samoligaturujacy- jedni go polecają i na taki się zdecydowałam...a inni powiedzieli ze daje on gorsze efekty i ze w dzisiejszych czasach sie od nich odchodzi.
2. Pod koniec lutego najprawdopodobniej zakończę leczyć górna 6 kanałowo. I jednen ortodonta nie widzi przeciwwskazań aby założyć aparat juz w połowie marca. Natomiast inna twierdzi ze dopiero po pol roku od wyleczenia mogę go założyć.
3. Kolejny problem.....ciaza a aparat? Czy zajście w ciaze podczas noszenia aparatu jest czyms zabronionym, niewskazanym?
Szanowna Pani.
Postaram się udzielić informacji na wszystkie pytania.
1. W zależności od wady dobieramy typ aparatu. Niekiedy aparat samoligaturujący jest porządany. Daje duży komfort pacjentowi - przez obniżone tarcie nie powoduje znacznych dolegliwości bólowych po założeniu/aktywacji. Pięknie rozbudowuje łuki zębowe. W niektórych wadach jest to niepożądane. Stąd musiałabym panią zobaczyć, żeby wyrazić pełną opinię.
2. Można założyć aparat od razu. Zakładamy, że ząb będzie dokładnie przeleczony i bez żadnych dolegliwości bólowych.
3. Ciąża nie ma wpływu na leczenie ortodontyczne i odwrotnie.
Ważne jedynie są dwa czynniki - idealna higiena jamy ustnej i zachowanie regularności w wizytach (również po porodzie). Nie widzę przeciwwskazań.
Pozdrawiam.
Aleksandra Bonca
bonca.pl