bulimia /alkochol i zaburzenia osobowosci

6 odpowiedzi
Witam,mamy ogromny problem z corka .Corka w tej chwili ma 20 lat i od 7 lat choroje na bulimie /zaburzenia zachowania i zaburzenia psychiczne .Niejednokrotnie podejmowala leczenie u psychiatrów i psychologow ale na krotko .Pobrala trochę leki i przerywala leczenie .Ponadto były już trzy proby samobójcze ,ostatnia dwa dni temu po klotni z chłopakiem.Zazyla opakowanie estazolamu i popila alkoholem .Przyjeto ja do szpitala .zrobili plukanie zoladka i dostala kroplówki i po około 12 godz wypuszczono do domu .Prosilismy z mezem żeby zawieźli ja na odzial psychiatryczny ale odmowila .Nie wiemy co robic aby ja zmusic do leczenia.Wczesniej jeszcze były narkotyki a od kilku miesięcy alkohol .Zostala skierowana przez sad na terapie ale tez nie chodzi .Pozdrawiam.
Dzień dobry , jeśli Sąd wydał prawomocne postanowienie o leczeniu w szpitalu psychiatrycznym bez zgody córki ( w oparciu o art. 29 Ustawy o Ochronie Zdrowia Psychicznego) wystarczy zgłosić się do Poradni Zdrowia Psychicznego z prośbą o skierowanie na przewóz do szpitala.W sytuacji gdy Sąd zobowiązał córkę do leczenia odwykowego radzę doprowadzić w miejscu zamieszkania do rozmowy motywującej z udziałem terapeutów znających się na uzaleznieniach. pozdrawiam Piotr Znamirowski

Problem jest głęboki. Widzę, ze podejmowaliście Państwo próby kierowania na leczenie. Być może są jeszcze sposoby, żeby zmotywować córkę do leczenia. Nie napisaliście Państwo, czy mieszka Z Wami, kto ją utrzymuje. A to ma znaczenie. Potrzebna jest dłuższa rozmowa/wizyta, żebym mogła wskazać sposoby pomocy Państwu i córce.
Proponuję wizytę u mnie. Zaburzenia zachowania i zaburzenia psychiczne towarzyszące nadużywaniu, bądź uzależnieniu od różnych substancji psychoaktywnych stanowią podstawę mojej pracy od kilkudziesięciu lat.
To rzeczywiście trudna sytuacja, nie znam córki i nie wiem dlaczego nie utrzymała się w terapii. W zaburzeniach osobowości zdarzają się częste rezygnacyjne z leczenia, zmiany lekarzy, terapeutów. Ważne też żeby znaleźć psychoterapeutę, który rzeczywiście ma doświadczenie w leczeniu zaburzeń osobowości u młodych ludzi. Czasem wskazane jest ubezwłasnowolnienie aby ratować chorego przed nim samym.
Rozumiem Państwa ból i zasmucenie. Nie można jednak dorosłego człowieka leczyć bez jego zgody! A z opisu sądząc bez leczenia nie można oczekiwać zmian. Jeśli teraz problemem jest nadużywanie alkoholu to może dobrze byłoby udać się do poradni odwykowej, nawet bez córki, by uzyskać od terapeutów wskazówki. A może jest tam też stowarzyszenie abstynenckie typu AA? Niejednokrotnie członkowie takich organizacji śpieszą z serdeczną i dorzeczną pomocą rodzinom. Warto spróbować, jeśli jeszcze tego nie spróbowaliście.
Witam. problem jest skomplikowany a główna trudnością jest to, że córka jest pełnoletnia i zgodnie z polskim prawem może sama o sobie stanowić. Bez zgody nie można jej leczyć psychiatrycznie. Wyjątkiem będą osoby chore psychicznie, które w wyjątkowych sytuacjach mogą być przyjęte do szpitala psychiatrycznego i leczone bez ich zgody, co reguluje Ustawa o Ochronie Zdrowia Psychicznego.( art23 i art.29). Zaburzenia odżywiania, zaburzenia zachowania czy zaburzenia osobowości nie są uważane zgodnie z aktualna wiedzą psychiatryczną za choroby psychiczne a więc pozostaje Państwu jedynie motywowanie córki do dobrowolnego podjęcia leczenia. Skoro Sąd skierował córkę na terapię ( rozumiem, że uzaleznień ) a córka nie stosuje się do decyzji Sądu to należy go powiadomić o tym lub powiadomić kuratora, który ma piecze nad córką. pozdrawiam.