Bruksizm...

1 odpowiedzi
Witam!
Panie doktorze!
Chciałam poprosić o odpowiedź na 2 pytanka związane z bruksizmem i z góry bardzo dziękuję za odpowiedź!!!
Dowiedziałam się ostatnio od dentysty, że borykam się z bruksizmem. Kruszą mi się tylko górne jedynki i dwójki.1) Czy wystarczy zakupić zwykłą nakładkę relaksacyjną z allegro za ok 20 zł, czy musi to być profesjonalna, wykonana w gabinecie dentystycznym?
2) Nie zasnę z 2 nakładkami, nawet nie wiem czy z jedną mi się uda, czy można ograniczyć się do zakupu 1 i nakładać ją na jeden łuk?w moim przypadku górny?
Pozdrawiam serdecznie!
Szyny relaksacyjne są tylko jedną i bardzo rzadko samodzielnie wystarczającą metodą leczenia bruksizmu. Nie wiem co sprzedają na allegro, ale domyślam się, że będzie to miekka szyna termoformowalna (przypominająca bokserską), w której spanie potrafi zaostrzyć objawy. Jeżeli szuka pani w internecie rozwiązania problemu to polecam w wyszukiwarce wpisać "płytka podjęzykowa" i przeczytać artykuł, który będzie na pierwszej pozycji. Myślę, że odpowie dużo na temat metod leczenia bruksizmu. Pozdrawiam serdecznie!