Bronchoskopia, przeciwwskazania do narkozy

2 odpowiedzi
Witam, mam skierowanie na bronchoskopię i szukam placówki bądź szpitala która wykona to badanie w narkozie. Zadzwoniłem do 40 różnych szpitali na terenie polski i niestety nigdzie nie jest to badanie wykonywane pod narkozą. Czy istnieje jakieś odgórne zarządzenie, że do tego badania nie można usypiać? Czy istnieją jakieś przeciwwskazania, że żaden szpital nie może tego zapewnić? Czy któryś z lekarzy wie, gdzie takie badanie można wykonać w znieczuleniu w trybie ambulatoryjnym lub co najwyżej w trybie 1 dniowym? Jestem w stanie przejechać całą Polskę, byleby spać podczas zabiegu.
A jakie są wskazania do bronchoskopii?
Oczywiście zabieg w znieczuleniu ogólnym jest możliwy
proszę o kontakt telefoniczny do sekretariatu Kliniki Pulmonologii w Olsztynie (numer w interencie)
Anna Doboszynska

Zapewniam, że nie jest konieczne wykonywanie tego badania " w narkozie". Wykonanie badania w premedykacji oraz skutecznym i wystarczającym znieczuleniu miejscowym jest bezpieczne dla pacjenta. Nie ma rzeczywiście przeciwskazań, żeby do tego zabiegu/badania znieczulań, ale ze względów praktycznych, nie robi się tego "pod narkozą", tak jak rutynowo np. gastroskopii. Przeprowadzam takie badania u pacjentów po premedykacji midazolamem i w znieczuleniu miejscowym lidokainą gardła, tchawicy i oskrzeli i jest bardzo dobrze tolerowane przez pacjentów.