Brązowe plamienie - pierwszy cykl starań o dziecko

5 odpowiedzi
Dzień dobry,
chciałabym zasięgnąć porady w następującej kwestii:
staramy się z partnerem o dziecko, jest to nasz pierwszy miesiąc starań. Współżyliśmy co dwa dni przez cały cykl (cykl rozpoczął się 12.10.2017, zazwyczaj trwa 27 - 28 dni). W okolicach 26 - 27.10.2017 miałam bóle jajników, naprzemienne (podejrzewam, że był to ból owulacyjny?). Na 5 dni przed terminem spodziewanej miesiączki, tj. 04.11.2017 r. wystąpiło u mnie brązowe plamienie, które trwa do tej pory, już 6 dzień (krew w jasnym kolorze zauważam tylko rano po skorzystaniu z toalety, krew występuje tylko na papierze, na wkładce w ciągu dnia już tylko brązowa wydzielina). Wykonałam dzisiaj test ciążowy (dzisiaj mam termin spodziewanej miesiączki), który wykazał wynik negatywny.
Proszę o poradę czy to plamienie jest normalnym zjawiskiem? Zazwyczaj brązowe plamienie występowało u mnie na kilka godzin przed okresem.
Czy i kiedy powinnam się udać do lekarza?
Z góry dziękuję za pomoc.
Proszę przede wszystkim ze spokojem podchodzić do starań o dziecko.U kobiet regularnie miesiączkujących,czyli jak u Pani,z pewnością dochodzi do owulacji.Przy regularnym współżyciu,3 razy w tygodniu, 82 % par zachodzi w ciażę w ciągu roku. Przyczyn plamień jest wiele, dopóki się nie będą powtarzały w kolejnych cyklach, to nie ma powodu do zmartwień.Prosze stosować matafolinę i życzę sukcesów.

Nie jest to zjawisko normalne. Może wymagać diagnostyki hormonalnej.
Dobrze byłoby wykonać badanie poziomu progesteronu, gdyż takie plamienia mogą być objawem jego niedoboru. Z wynikiem trzeba zgłosić się do lekarza ginekologa oraz na usg by sprawdzić, czy nie ma polipa lub torbieli.
Przyczyn plamienia z dróg rodnych może być wiele. Jeśli nie ma Pani aktualnej cytologii, to należy ją pobrać oraz wykonać badanie ogólne moczu. Wskazana wizyta u ginekologa.
test ciażowy może być negatywny w dniu spodziewanej miesiączki ,a ciąża może być. Dlatego proszę zrobić BHCG jeśli do dziś nie przyszła miesiączka- plamienie może być plamieniem implantascyjnym ( plamieniem wynikającym z zagnieżdżania zarodka). jak nie ma ciąży to a plamienie dalej się utrzymuję tp prosze się skontaktować z ginekologiem