Brat półtora miesiąca temu oparzył sobie dłoń (oparzenia II i III stopnia). Od jakiegoś czasu rana/b

9 odpowiedzi
Brat półtora miesiąca temu oparzył sobie dłoń (oparzenia II i III stopnia). Od jakiegoś czasu rana/blizna przestała się goić. W sprawie omówienia dalszego leczenia, lepiej zgłosić się do chirurga (zajmującego się oparzeniami) czy do dermatologa?
Chirurga należy odwiedzić i ocenić czy nie trzeba wykonać zabiegu korekcyjnego. Dermatolog w drugiej lub trzeciej kolejnosci. :))

Dzień dobry! Najlepiej skonsultować się ze specjalistą chirurgii ręki. Może okazać się konieczne leczenie inwazyjne a istotne będzie zachowanie funkcji dłoni.
Chirurg oczywiście. :)
Zachęcam do odwiedzenia chirurga. Prócz odpowiednich opatrunków proponuję ostrzyknięcie rany iPRF ( fibryna bogatopłytkowa zawierająca komórki macierzyste).
Należy skonsultować się z chirurgiem / chirurgiem plastycznym. Oparzenie II/III stopnia wymaga najczęściej zabiegu operacyjnego, zwłaszcza jeżeli oparzenie dotyczy dłoni.
Zapraszamy na konsultację do kliniki chirurgii plastycznej i chirurgii ręki Model Med.
jak wyżej
Koniecznie wizyta u chirurga najlepiej zajmującego się leczeniem ran przewlekłych być może konieczne będzie dobranie odpowiednich opatrunkow specjalistycznych.
Proponuje skontaktować się z chirurgiem zajmujących się ręką, lub chirurgiem plastycznym . Problem z gojeniem rany może być spowodowany zakażeniem lub niewłaściwym doborem opatrunków specjalitycznych . Dopiero po dokładnej ocenie można w sposób właściwy zaplanować dalsze leczenie .
Proces gojenia mozna wspomóc poprzez zastosowanie osocza bogatopłytkowego , mozna również w dalszym etapie wspomóc leczenie komorą hiperbarycznaą