Brałem asertin 50mg. Po dwie rano, przez jakieś półtora roku. Teraz odstawiłem przez dwa tygod

Brałem asertin 50mg. Po dwie rano, przez jakieś półtora roku. Teraz odstawiłem przez dwa tygodnie przyjmowałem po jednej i odstawiłem całkiem. Mam wybuchy ciepła na twarzy zawroty glowy nie wiem czy to nie przez te leki co odstawiłem. Proszę o pomoc czy dobrze odstawilem

2 odpowiedzi


Nie wiem. Mogą to być objawy zbyt szybkiego odstawienia leku, lecz mogą to być także objawy nawrotu choroby podstawowej, z powodu której włączono Asertin. Nie polecam "samodzielnego" odstawiania leków. Jakichkolwiek. Pozdrawiam.

Szukasz psychologa?

Pierwsza sesja wprowadzająca za darmo z Terapia by ZnanyLekarz

Wypełnij formularz
Znajdź eksperta

Radzę wrócić do brania 1 tabl. sertraliny i spróbować odstawiać ją sposobem jaki opisałem przy odstawianiu paroxetyny. Sertralinę jest dużo łatwiej odstawić dlatego tempo odstawiania może być szybsze - np codziennie z roztworu odejmować 3 ml. Pozdrawiam Piotr Znamirowski

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.

  • • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.

  • • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.

  • • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.

  • • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.

  • • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.

Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.