Brak zainteresowania seksem

3 odpowiedzi
Dzień dobry,
Z mężem jesteśmy przed '30', od zawsze ja byłam bardziej aktywna i chętna do zbliżen niż mąż, ale tłumaczyłam sobie to praca męża. Seks był średnio raz, dwa razy w tygodniu. Obecnie ostatni seks był w listopadzie, zeszłego roku.. Przy każdej próbie mąż szuka wymówki, a to zmęczony, a to glowa/brzuch etc go boli. Prośby, groźby, płacze, krzyki, nic nie skutkuje. Nie będę ukrywać, że mam już dosyć tego. Urodziło nam się dziecko na wiosnę, ale nie jestem ani zaniedbana ani nic. On osobiście uważa, że seks uprawia się, żeby mieć dziecko a tak to nikt nie uprawia dla przyjemności. Czy jest szansa, aby mąż znormalnial? Tak nie da się funkcjonować..mam depresje z tego powodu, nigdy nie narzekałam na brak zainteresowania płci przeciwnej, a wręcz przeciwnie. obecnie przez zachowanie męża czuje się jak tredowata, a moja samoocena jest na poziomie minusowym.. Nie wiem czy w tym przypadku potrzebna jest pomoc farmakologiczna, psychologiczna czy ten typ tak ma.. Proszę o pomoc
Witam, na życie seksualne wpływa bardzo wiele czynników. Z tego co Pani pisze do waszego związku wkradły się wymówki I poczucie odstępstwa od "normy", które powodują frustrację I zmartiwenia. Pojawienie się młodego człowieka w życiu pary to również bardzo ważne wydarzenie. Nie zawsze jednak zmiany w życiu intymnym związane są z brakiem akceptacji ze strony partnera czy utraceniem atrakcyjności w jego oczach. Jezeli czuje Pani potrzebe rozmowy I poszerzenia tematu zapraszam na konsultacje. Głowa do gory ! Pozdrawiam

Szanowna Pani
problem jaki Pani opisuje może mieć wiele przyczyn. Mężczyźni unikać seksu z obecną partnerką mogą z wielu powodów, na przykład niskiej samooceny, wstydu z powodu swojego wyglądu, chorób o których nie wiedzą, przemęczenia itp. Często mężczyźni nie chcą o tym mówić, bo nie pozwala im "męska duma". Mąż nie ma ochoty na seks z Panią i szuka wymówek nie chcąc powiedzieć dokładnie dlaczego unika zbliżeń. Groźby, krzyki i płacze nie są metodą na skłonienie męża do seksu, wręcz odnoszą przeciwny skutek - mąż jeszcze bardziej oddala się od Pani. Spokojna, czuła i pełna zrozumienia rozmowa może pomóc mu otworzyć się przed Panią. Jeżeli nie chce tego zrobić, może Pani zasugerować wizytę u seksuologa,psychoterapeuty, indywidualną lub wspólną. Pani potrzeby są równie ważne jak męża i ma Pani prawo o nich mówić i szukać akceptowalnych sposobów ich zaspokojenia. Pozdrawiam
Witam Panią, z tego co czytam, problem braku zbliżeń bardzo Panią martwi i jest Pani bardzo sfrustrowana. Trudno się dziwić, skoro ma Pani potrzeby, na które nie odpowiada mąż. Bywa tak, że pary nie dobierają się temperamentami, bywa też że mają inny popęd i wizje na temat tego jak życie seksualne powinno wyglądać. Wpływ na to ma wychowanie, dotychczasowe doświadczenia i wiele innych czynników-w tym zdrowotnych. A może mąż przeżywa jakies duże stresy o ktorych Pani nie mówi? Opcji w tej sytuacji jest wiele.
Sugeruję Pani rozmowę z psychologiem/psychoterapeutą który pomoże odnaleźć odpowiedź na pytanie dlaczego tak się dzieje. Pozdrawiam serdecznie