Brak skoku temperatury a ciąża?

9 odpowiedzi
Witam,
mam dwa pytania:
1)czy nadżerka (wielka jak moneta 5zł) z ciągłymi stanami zapalnymi (cytologia) i upławami może być przyczyną zmniejszenia ilości śluzu płodnego i problemów z zajściem w ciążę?
2)czy w czasie trwania choroby (z wysoką temperaturą do 40,5st) możliwe było wystąpienie owulacji i zajście w ciążę? Zaznaczę, że test owulacyjny wyszedł pozytywny, po czym nastąpiły 2 dni ze śluzem płodnym, jednak temperatura przy braniu antybiotyku spadła bardzo nisko ( do 36,4st) i nie było skoku.

Będę wdzięczna za odpowiedź, pozdrawiam
Test owulacyjny to taka cukrowa wata na odpuście.
Nadzerka: nie ma takiej choroby. Obszerna ektopia na tarczy sz. macicy może zostać ograniczona zachowaczo, zmniejszy to skłonność do infekcji. Nie koliduje ona z płodnością, to gusła i stara wiedzą. Do owulacji może dojść zawsze o ile cykl jest prawidłowy.

Nadżerki u młodych kobiet jest stanem fizjologicznym . Raczej zwiększa szansę na poczęcie . Gorączka nie działa antykoncepcyjne a krzywa temperaturowa będzie zaburzona . Pozdrawiam !
Szanowna Pani.
1. Zgodnie z rekomendacjami PTMRiE nie rozpatruje się problemów z zajściem w ciąże w ścisłej relacji do zmian szyjkowych. Proponuję, aby wykonała Pani badanie kolposkopowe u Dr Jacka Madeja, najwyższej klasy specjalisty od szyjki macicy.
2. Podczas gorączki można zajść w ciążę, natomiast nie można prowadzić miarodajnej obserwacji termicznej.
Pozdrawiam SK
Witam,przed ciążą radzę usunąć nadżerkę,potem dalsza kontrola u ginekologa
Pozdrawiam
Stany zapalne trochę ograniczają płodność. Testy owulacyjne są niewiele warte. Wystąpienie owulacji przy wysokiej temperaturze jest możliwe.
Obecnoś dużej nadżerki /nabłonek gruczołowy wydzielniczy/może fałszować charakter wydzieliny charakterystycznej dla faz cyklu.
Choroba gorączkowa plus antybiotyki natomiast, maskują skoki owulacyjne temperatury ciała.
Metoda "objawowo - termiczna" może być stosowana w stanie ogólnego zdrowia.
sama "nadżerka" nie powoduje zmiany ilości śluzu płodnego, ale stany zapalne, które jej towarzyszą mogą być przyczyną zmian w jakości śluzu ze względu na ewentualną obecność bakterii chorobotwórczych(jeżeli są obecne )
jeżeli nie było wzrostu temperatury utrzymującego się przez 10-12 dni, raczej nie doszło do prawidłowej owulacji i tym samym do zajścia w ciążę
Szanowna Pani,
1. Nadżerka może być przyczyną niepłodności. Miałem takie pacjentki i skutecznie je leczyłem. Mechanizm jest jednak całkiem inny niż Pani sądzi, ale to temat na długą rozmowę.
2. Skok temperatury nie jest potrzebny do wystąpienia owulacji. Wskazuje on na efekt metaboliczny stanu hormonalnego organizmu. Choroby przebiegające z gorączką uniemożliwiają interpretację wykresu temperatury ciała, ale nie muszą mieć wpływu na funcję rozrodczą jajników. Zajście w ciążę było możliwe.
Życzę miłych Świąt Wielkanocnych,
CS
1.Może mieć wpływ.
2. Możliwe było zajście w ciążę.