Brak pęcherzyka ciążowego

5 odpowiedzi
Witam
Mam pytanie dotyczące początku ciąży . Mam PCOS ostatnią miesiączkę miałam 6.09 owulacja wystąpiła 21.09. Test ciążowy pozytywny beta Hcg 4.10 118 6.10 wzrosła do ponad 300.
Badając również progesteron spadł z 15 na 11 po wizycie u lekarza (7.10) dostałam luteine dopochwowo na USG nic nie widać tylko zmiana jajników oraz grube endometrium
Moje pytanie brzmi dlaczego nie ma pęcherzyka ciążowego ? Czy rzeczywiście jeszcze za wcześnie? W poprzedniej ciąży (6lat temu) pęcherzyk był widoczny w 4tc .
przy tak niskim B HCG moze być jeszcze niewidoczny - bardzo wczesna ciąża

Pęcherzyk ciązowy zaczyna byc widoczny od okolo 4 tygodnia przy betaHCG 800-1500 ( sr 1150 IU/l )

Zarodek CRL i YS - yolk sac - zaczyna byc widoczny od około 5/6 tygodnioa i betaHCG 4500-7500 (śr 6000 IU/l )

FHR (akcja serca) zaczyna byc widoczna miedy 6/7 tyg od betaHCG 8650-12,200 (śr 10,000 IU/l )
Może nie być jeszcze widoczny. Zależy to ni tylko od momentu zapłodnienia ale np warunków technicznych USG
Witam
Jest zbyt wczesna ciąża aby było widać pęcherzyk ciążowy. Jeżeli B-hcg osiągnie poziom ok 1000 wtedy można szukać pęcherzyka ciążowego w jamie macicy. Proszę powtórzyć USG za tydzień.
Niestety nie wiem, podobnie jak każdy lekarz. Należy znależć przyczyne obrazu PCO jajników ( tarczyca insulina,)