Brak orgazmu

7 odpowiedzi
Mam problem z osiągnięciem spełnienia w czasie współżycia. Mój partner jest cudowny, robi wszystko to na co mam w danym momencie ochotę. A pomimo tego osiągam lekkie zadowolenie, które niestety dość szybko mija. Nie wiem co robić by osiągnąć orgazm
Dzień dobry,
Niestety podaje Pani zbyt mało informacji, bym mogła odpowiedzieć na pytanie.
Pozdrawiam

Witam, przepraszam, że tak długo czekała Pani na odpowiedź. Problem z orgazmem u kobiet może mieć przyczynę biologiczną tj dokładnie hormonalną i tutaj trzeba skonsultować się z ginekologiem odnośnie badań hormonalnych. Druga opcja to podłoże psychologiczne- jeżeli chciałaby Pani sprawdzić tą kwestię zapraszam na wizytę
Dzień dobry Pani,
zbyt mało napisała Pani o sobie, żebym mogła udzielić wyczerpującej odpowiedzi (Ile ma Pani lat? Jak długo trwa obecny związek? Czy z innymi partnerami orgazm był osiągany? Czy sama potrafi Pani doprowadzić się do orgazmu? Itp.).
W każdym razie orgazm jest umiejętnością, której kobieta musi się nauczyć podczas zdobywania doświadczenia seksualnego.. Dzieje się to na poziomie wielowymiarowym i orgazm uzależniony jest od wielu czynników, m.in. od: relacji między partnerami, zaangażowania emocjonalnego obojga partnerów, poczucia własnej atrakcyjności, poczucia wartości, znajomości własnego ciała i jego reakcji, ogólnej satysfakcji ze związku, itp. Proszę więcej i jeszcze bardziej otwarcie rozmawiać z partnerem na temat Pani potrzeb seksualnych, fantazji, itp.
Dodatkowo na początek, proszę rozpocząć ćwiczenia mięśni Kegla w sekwencji dwa razy dziennie, trzy serie po 10 zacisków. Ćwiczenia te pozwolą Pani na lepsze odczuwanie bodźców w pochwie i jej lepsze unerwienie, a tym samym zwiększy to poczucie satysfakcji seksualnej.
Orgazm ogólnie trwa bardzo krótko, bo od 6-8 sekund, więc jest duże prawdopodobieństwo, że być może zjawisko, które Pani opisuje: "lekkie zadowolenie, które niestety dość szybko mija" - ma symptomy orgazmiczne. Proszę, jeśli to możliwe przytrzymać/przetrzymać chwilkę ten moment i sprawdzić, czy odczuje Pani silniejsze doznania.
Pozdrawiam
Witam, jeśli nie ma Pani zastrzeżeń co do "technicznych" spraw w czasie współżycia, to być może przyczyna leży w psychicznej blokadzie, uniemożliwiającej pełne rozluźnienie i czerpanie przyjemności. Warto byłoby też upewnić się, czy nie ma jakichś nieprawidłowości od strony medycznej. Jeśli chciałaby Pani przyjrzeć się temu dokładnej, to proponuje wizytę w gabinecie.
Szanowna Pani,
natura kobiecego orgazmu jest bardzo skomplikowana zaś przyczyny jego braku złożone. Mogą mieć podstawy biologiczne albo, co częstsze, psychologiczne. Jeśli doświadczała Pani orgazmu podczas współżycia z poprzednimi partnerami lub podczas masturbacji najprawdopodobniej problem, który Pani opisuje jesty uwarunkowany psychologicznie albo realcyjnie. Sugeruję kontakt z psychologiem seksuologiem. Pozdrawiam serdecznie.
Dziękuje za zaufanie,
Udział partnera w Pani orgazm jest ważne ale orgazm zależy przede wszystkim od Pani stanu psychicznego i zdrowotnego.
Za mało szczegółów odnośnie pani sytuacji bo lista powodów nieosiągania orgazmu jest bardzo długa i czynniki są różnorodne od mentalno/psychicznych ( postawy, poglądy, przekonania) do typowo fizjologiczno/hormonalnych.
Problem jest oczywiście do rozwiązania i zależy przede wszystkim od Pani gotowości do terapii.
Pozdrawiam
W przypadku kobiet sprawa nie jest taka prosta. Konieczna jest analiza przyczyn.
z poważaniem
lek. Magdalena Sochacka