brak orgazmu

5 odpowiedzi
Witam,
jestem kobietą, wiek 25 lat, nie udało mi się jeszcze nigdy osiągnąć orgazmu w żadnej postaci, mam silny pociąg seksualny i wszelkie czynności seksualne oddziałują na mój organizm jednak nie mogę szczytować, w pierwszej kolejności powinnam udać się do ginekologa (raz zgłaszałam już problem ale został zbagatelizowany) czy też od razu do seksuologa? Dziękuję za odpowiedzi.
Proponowałabym udać się na konsultację do seksuologa. W trakcie konsultacji określicie kierunek pracy i jeżeli seksuolog uzna Pani problemy za dysfunkcję natury somatycznej pokieruje Panią do odpowiednich lekarzy. Jeżeli problem jest natury psychicznej być może jeżeli seksuolog nie będzie posiadał kompetencji do prowadzenia psychoterapii - poleci Pani psychoterapię.
Jeżeli problem będzie natury seksuologicznej będziecie mogli kontynuować pracę nad wspomnianym przez Panią problemem już z seksuologiem

Witam. Przyczyn braku odczuwania, osiągania orgazmu może być wiele. Problem może być natury biologicznej, ale i psychologicznej. Proszę zgłosić się do seksuologa. Może również szukać Pani lekarza seksuologa-ginekologa z dwoma specjalizacjami i będzie miała Pani wizytę dwa w jednym.
Dzień dobry,
proszę się umówić na wizytę do ginekologa w celu zbadania przez niego, czy ma Pani prawidłowo zbudowane narządy płciowe, a dopiero potem do seksuologa lub do psychoterapeuty.
Sugeruję również dalej eksperymentować z ciałem poprzez dotyk i szukanie miejsc erogennych. Poza tym jest Pani młodą osobą, a seksualność kobiety dojrzewa około 30 r.ż., więc wszystko przed Panią.
Pozdrawiam
Pragnienie przeżycia orgazmu jest czymś zrozumiałym.Proszę się jednak nie nastawiać na osiągniecie orgazmu w czasie kontaktów seksualnych, lecz na tym by czerpać z nich przyjemność.Zachęcam by koncentrować się na swoich doznaniach,wrażeniach , nastawić na pełniejszy ich odbiór, poznawanie swoich możliwości, sfer erogennych .Te działania mogą przygotować Panią psychicznie na możliwość rozwinięcia orgazmu.Orgazm u kobiety jest zjawiskiem wyuczonym i u każdej kobiety zdolność do jego osiągnięcia przebiega w indywidualnym tempie.Kobiety są zróżnicowane pod względem czynników wpływających na zdolność do" szczytowania". Czynniki te są związane ze sferą seksualną i pozaseksualną. Czynniki sprzyjające rozwijaniu się zdolności orgastycznych to np czynniki związane z uczuciami wobec partnera,harmonią w związku, poczuciem bezpieczeństwa i zaufania w relacji. Zdolność do przeżycia orgazmu zależy również od natężenia potrzeby seksualnej, rozbudzenia seksualnego, temperamentu, właściwości psychiki. Nie bez znaczenia są przekonania jakie wyniosła Pani z domu rodzinnego na temat seksu. Wychowanie w środowisku rygorystycznym utożsamiającym aktywność seksualną z czymś złym, grzesznym może utrudniać przeżywanie orgazmu.
Znaczenie mają też własne doświadczenia seksualne , czy były przyjemne czy negatywne.Aby można było ocenić z czego wynikają Pani trudności do doświadczenia orgazmu warto zgłosić się do seksuologa psychoterapeuty.Proszę pamiętac ,że o wiele ważniejsze we współżyciu jest min pogłębianie więzi, sprawianie wzajemnie przyjemności niźli osiągnięcie orgazmu.Skupienie uwagi na orgazmie może jedynie Panią oddalać od rozwinięcia zdolności do jego przeżywania.
Otrzymała już Pani od stycznia kilka odpowiedzi na post. Też uważam, że najlepiej, jakby Pani trafiła do lekarza seksuologa-ginekologa. zazwyczaj
Ci specjaliści wspołpracują z seksuologami-psychologami.
Zachęcam do konsultacji, choć przyznać trzeba, że fenomen orgazmu nie jest do końca poznany i statystycznie efekty pomocy w tym problemie nie są zadawalające...
Pozdrawiam Panią. JW, blog seksuologia.com