brak okresu po przerwie 7 dniowej a ciąża

5 odpowiedzi
Biorę tabletki Aidee od 5 miesięcy i zawsze brałam reguralnie i nie miałam problemu z okresem aż do teraz nie dawno skączyłam ostatnie opakowanie tabletek , w ostatnim tygodniu zapomnialam wziąść dwie tabletki pod rząd i w drugim tak samo , spół żylam z partnerem w tm czsie i doszlo do wytrysku . w ostatnim tygodniu co nie wziełam tabletek dostałam plamienie i się wystraszyłam dlatego wziełam wszystkie tabletki do konca opakowania , w niedziele była statnia tabletka a w poniedziałek miałam dostać okres i nie dostałam tylko plamienie takie jak przy pierwszym dniu okresu ale byl to plamienie przerywane raz było a raz nie na trzeci dzien było lekkie plamienie z brązowym i na tym sie skonczyło nie mam do tej pory okresu piersi mam obolałe i wrazliwe na dotyk i napady ciepla a tagrze boli mnie krzysz i pod brzusze muszę nadmienic że caly czas spółrzyję z partnerem i do chodzi do wytrysku w srodku czy moge byc w ciazy ?
zrobić próbę ciążową

tak. pzdr artur mazur
Tak! Najważniejsze jest aby tabletki przyjmować regularnie. W przeciwnym razie często występuje ciąża.
Szanowna Pani
Przede wszystkim zastanawiam się czy Pani jest Polką bo chciałem Pani zaproponować wnikliwe przeczytanie ulotki załączonej do stosowanego preparatu, a wnosząc z treści pytania mam wątpliwości co do jego zrozumienia. Krótko: powszechnie jest wiadome, że stosowanie tabletek antykoncepcyjnych niezgodnie z zaleceniami może skutkować ciążą. Proponuję wykonanie testu ciążowego, jeżeli będzie wątpliwy proszę go powtórzyć za kilka dni.
W przypadku nieregularnego stosowania tabletek antykoncepcyjnych/ pominięcia tabletek i regularnego współżycia istnieje ryzyko ciąży. Proszę wykonać test ciążowy/ oznaczyć BhCG w laboratorium i udać się na kontrolę do lekarza ginekologa. Pozdrawiam, AS