Brak oddechu, "zatykanie" u dziecka 8 miesięcy

6 odpowiedzi
Witam, pytanie dotyczy mojej wnuczki, która ma obecnie 8 miesięcy. Już kilka razy zdarzyło się, że leżąc na pleckach przez chwilę nie mogła oddychać, jakby ją zatykało. Dzisiaj udało się to uchwycić telefonem - filmik,ale chyba tu nie mam możliwości zamieszczenia. Córka zgłaszała to lekarzowi, nic nie stwierdzono niepokojącego. Martwię się, proszę o sugestie, co robić?
Pozdrawiam
Konieczny jest pełen wywiad lekarski oraz badanie fizykalne. Należy udać się do pediatry.

ważne czy dziecko czuje się ogólnie dobrze, czy nie kaszle, czy spokojne, przybywa na wadze
brak oddechu może mieć wiele przyczyn, proszę zgłosić się do pediatry
Sądzę, że jeśli nie wiąże się to z sinicą, zmniejszeniem aktywności dziecka, to na razie nie niepokoimy się. Warto pokazać nagranie prowadzącemu pediatrze, ostrożności nigdy za wiele u niemowląt, ale jeśli nie ma innych niepokojących objawów, nie martwiłbym się. Gdyby pojawiło się coś nowego, proszę o kontakt, ewentualnie przesłanie filmu na mail kkowalczyk#help.edu.pl
Chciałbym zbadać wnuczkę zanim się wypowiem być może to nic poważnego, ale chcę być uczciwy i nie bagatelizować Pani pytania tym bardziej że maleństwo ma 8 miesięcy pozdrawiam
Bez obejrzenia filmiku i zbadaniu dziecka nie mam możliwości ani prawa sugerować czegokolwiek
Konsultacja z innym lekarzem wydaje sie być niezbędna. Zaburzenia oddychania w pozycji leżącej mogą wynikać z z problemów gastroeterologicznych jak i tez neurologicznych. Film jest bardzo pomocny, prosze go zachować.