brak ochoty na współżycie

4 odpowiedzi
Witam, jestem 10 miesiecy po naturalnym porodzie, i do tej pory nie potrafimy z mężem współzyc tak jak kiedys,jego pieszczoty mnie denerwują, nie potrafie sie rozluznic a gdy dochodzido zbizenia to nie czuje zadnej przyjemnosci a wrecz jakąś odraze, ja moge go piescic i to w tedy sprawia mi przyjemnosc ale w druga strone juz nie ma mowy, dodam ze po porodzie przytylam tylko2 kgl czyli az tak zle nie wygladam, bylam u ginekologa i mowila mi ze wszystko jest ok, stosujemy rozne zele, ale i one juz nie dzialaja.... nnie wiem jak sobie juz z tym poradzic...
Witam. Seksualność to bardzo ważna sfera naszego życia, która buduje i wzmacnia relację małżeńską. Jednocześnie wszelkie zaburzenia w niej zachodzące, mogą być odzwierciedlaniem trudności, które być może pojawiły się między Państwem po urodzeniu dziecka. Sam moment porodu, związany przecież z bólem, już mógł być przyczyną Pani trudności. Dodatkowo cała rodzina się zmieniła, każdy musi wejść w nieco odmienną niż dotychczas rolę. Nie potrafię zaproponować Pani jednego prostego rozwiązania, gdyż uważam, że takie nie istnieje. Polecam natomiast wizytę u terapeuty rodzinnego lub indywidualnego (gdyby mąż nie wyraził zgody na wspólne leczenie). Myślę, że już podczas konsultacji psycholog, seksuolog wskazałby Państwu obszary pracy, na które warto zwrócić uwagę. Małgorzata Danielewicz

Witam byc moze ma Pani uraz psychiczny po porodzie związku z bólem. W Pani przypadku nalezy przede wszystkim Pania zdiagnozować i po badaniu dobrać techniki, ktore usuną traumę i sposób myślenia o współżyciu .
Dzień dobry, prawdopodobnie probem leży w psychice skoro lekarz ginekolog nie widzi żadnych przeciwskazań. Ciąża, poród, pojawienie się dziecka to rewoucja w życiu kobiety, zmiany w przeżywaniu siebie i swojej kobiecości. Może to się wiązać z lękiem przed kolejną ciążą. Początki wwspółżycia po porodzie bywają trudne dla kobiety ale z czasem, przy pomocy partnera udaje się go rozwiązać. Jeśli problem nie minie proszę się zdecydoać na konsultację z psychologiem. Pozdrawiam. Lidia Szymańska
Witam serdecznie

w Pani przypadku należy udać się do specjalisty seksuologa, który najlepiej i najdokładniej przeprowadzi z Panią wywiad, wyjaśni przyczyny niechęci oraz wskaże zalecenia jakie należy stosować, aby przyjemność wróciła.

Pozdrawiam
Joanna Gerwel