Brak miesiączki a euthyrox 25

3 odpowiedzi
Witam. Mam 27 lat i od 6 miesięcy zażywam euthyrox 25 i jestem pod stałą kontrolą endokrynologa. Od tego czasu miałam regularne miesiączki co 21-24 dni jednak dziś mija 33 dzień cyklu i miesiączki nadal nie ma. 28 dnia cyklu współżyłam bez zabezpieczenia (pełny stosunek) oraz 25 i 26 dnia cyklu (stosunek przerywany). od trzech dni boli mnie podbrzusze jak podczas pierwszych dni okresu. Czy może być to spowodowane przyjmowanym lekiem (pomimo że do tej pory nie było problemów) lub czy istnieje prawdopodobieństwo ciąży?
Proszę zrobić test ciążowy. Jeśli ujemny to wskazana dalsza diagnostyka endokrynologiczna w zakresie hormonów płciowych.

Wszystko wszystkim ale proszę wykonać zwykły test ciążowy, reszta potem u lekarza w gabinecie.
Proponuję oznaczyć poziom HCG.