Brak miesiaczki

6 odpowiedzi
Moje pytanie dotyczy braku miesiaczki.Zażywałam pigułki anty Ovulastan,było to dokładnie póltora blaszki.Po skonczeniu pierwszej nie zrobiłam obowiazkowej przerwy gdyz nadejscie okresu zgrałoby sie w czasie z planowanym urlopem.Po wybraniu kolejnej połówki odstawiłam je całkowicie.Dostałam miesiaczki z odstawienia,trwało to 10 dni.Na chwile obecna minęło juz ponad 40 dni od rozpoczecia tegoz krwawienia a okresu brak.Nie odczuwam aby nawet miał nadejsc co było dotychczas normą.Okres miałam zawsze regularnie co 28 dni.Były to moje pierwsze pigułki w życiu.Zrobiłam test ciążowy po ich odstawieniu,jednak lekko jeszcze wtedy krwawiłam.Był negatywny.Zastanawiam sie czy istnieje mozliwosc abym jednak była w ciązy.Po zaprzestaniu przyjmowania tabletek dochodzilo do kontaktów intymnych,uzywalismy prezerwatyw ale zawsze dopiero w trakcie trwania juz stosunku
Witam
Trzeba by powtórzyć jeszcze raz test ciążowy ale najlepiej z krwi-badanie poziomu HCG.
Jeżeli wynik będzie ujemny trzeba by wywwołac miesiączkę jeżeli dodatni to znaczy , że jest ciąża
pozdrawiam
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Witam
Sądzę,że powinniśmy się spotkać ,zbadać/USG/oraz podjąć leczenie
Zapraszam na wizytę
Pozdrawiam
Prosze sobie zrobi badanie krwi na B HCG to z pewnością wykluczy ciążę.dobrać tabletki do końca.
Trzeba wykonać badania B HCG jeśli będzie ujemny to jest odpowiedzi ze nie ma ciazy czasami zdarza się zaburzenia cyklu po odstawieniu Rab antykoncepcjny
Witam,
Należy przede wszystkim wykonać beta hcg z krwi i udać się do ginekologa. Prawdopodobnie jeśli nie jest Pani w ciąży są to przejściowe zaburzenia ale jeśli będą się utrzymywać należy wykonać diagnostykę endokrynologiczną.
z poważaniem
Tomasz Łabiak
Szanowna Pani, 1. może się tak zdarzyć, że na okres trzeba będzie nieco poczekać - najprawdopodobniej z powodu stresu / sex bez zabezpieczenia - tak traktuje Pani opis sytuacyjny / - lub proszę powtórzyć test ok 7-9 dni po ostatnim kontakcie z partnerem. z szacunkiem artur mazur kalisz