bolesne przeskakiwanie szczęki

4 odpowiedzi
Witam,
Mam 29 lat. W maju 2014 roku zdjęłam aparat ortodontyczny. Mam usunięte dwie górne ósemki, dolne są w dziąsłach. Po zdjęciu aparatu sporadycznie, bezboleśnie zaczęłam odczuwać przeskakiwanie szczęki. Nie zgłosiłam tego nikomu ani nic nie zrobiłam, gdyż nie było to dokuczliwe. Obecnie co kilka dni, czasami tygodni, a szczególnie teraz, przy próbie gryzienia lub otwarciu nieco szerzej ust pojawia się specyficzny dźwięk, tak jakby na chwilę szczęka wypadła z zawiasów lub się przesunęła i towarzyszy temu okropny ból. Ból promieniuje bardzo silnie do ucha prawego kiedy przeskakuje, odczuwam również przy tym coś jakby lekkie zatkanie ucha. Czy jest to związane ze stawem skroniowo- żuchwowym? Co powinnam zrobić? Jakie badania? Z jakim/ jakimi specjalistami powinnam się skonsultować? Czy jest Pan w stanie mi pomóc? Z jakim badaniem wykonanym powinnam przyjść do Pana? Czy jest możliwe dostania ewentualnego skierowania na nie? Bardzo mi zależy na prędkiej odpowiedzi, gdyż teraz nie jestem w stanie prawie niczego gryźć, a tym samym jeść.
Pozdrawiam,
Wioletta
Witam. Proponuję zgłosić się do Zakładu Leczenia Zaburzeń Czynnościowych Narządu Żucia - Wrocław, ul. Krakowska 26. Telefon do znalezienia w internecie, proponuję wcześniej zadzwonić i dowiedzieć się co trzeba przygotować i dostępne terminy.

To nie moja działka, proponuję zdjęcie RTG "panoramę" i do stomatologa.
Dzień dobry. Bardzo dobrym specjalistą we Wrocławiu zajmującym się leczenie stawów skroniowo żuchwowych jest dr Michał Karolewski. Proszę umówić się do niego na konsultację. Pozdrawiam
Szanowna Pani, niestety opisana przez Panią dolegliwość nie należy do zakresu mojej specjalizacji. Dolegliwości wskazują na dysfunkcję stawu skroniowo-żuchwowego. Proponuję zgłosić się do chirurga szczękowego lub zacząć od stomatologa.