Bolesna żyła pod kolanem

7 odpowiedzi
Mam 20 lat, ale od dłuższego czasu mam w jednym dole kolanowym grubą, poskręcaną żyłę. Ma ona niebieski kolor, więc nie wygląda jak typowy żylak. Ciągnie się kawałek po udzie. Co prawda dość widoczne żyły mam w wielu miejscach, jednak wszystkie inne są typowo proste. Niestety żyła ta często daje o sobie znać uczuciem bolesnego ściągania w nodze. Czy tego typu zmiany leczy się farmakologicznie czy naprawia chirurgicznie?
Witam Panią, należy obejrzeć tą żyłę, z wykonaniem badania USG Doppler i wtedy będzie można zaproponować odpowiednią dla Pani metodę leczenia. Leki doustne i żele nie dadzą efektu - nie mają działania aby ją zmniejszyć. Być może skleroterapia, czy miniflebektomia - usunięcie żyły z małych nacięć w zeniczuleniu miejscowym - ocena jaka metoda będzie odpowiednia na wizycie. Zapraszam. Pozdrawiam.

Jeśli problemem jest niewydolne naczynie żylne to najlepszym sposobem jest leczenie chirurgiczne. Wszystko zależy od wyniku badania fizykalnego i USG Doppler. Pozdrawiam. J.W.
Z podanych informacji mogę stwierdzić,że jest to prawdopodobnie żylakowato zmienione naczynie. Proponuję wykonać USG Doppler. Jeżeli potwierdzą się cechy niewydolności żylnej w badaniu wskazane jest leczenie chirurgiczne. Zapraszam na badanie i konsultację
Najpierw należy wykonać badanie usg w celu diagnostyki
W zależności od stanu żył można leczyć chirurgicznie, skleroterapią bądź zachowawczo. zależy czy w trakcie badania USG stwierdzi się inne patologie. kwalifikuje się chorych na podstawie przeprowadzonej konsultacji.
Witam
Zazwyczaj w takiej sytuacji wystarczą leki flebotropowe oraz kompresjoterapia. To pozwala pozbyć się dolegliwości. Czasami konieczne jest wykonanie usg doppler aby ocenić refluks w żyłach powierzchownych i zaplanować leczenie chirurgiczne.
Zapraszam na wizytę.
Pozdrawiam
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Konieczne jest wykonanie badania usg dopler żył w celu oceny przyczyny takiego stanu żyły. Po takim badaniu można podjąć decyzje co do metody leczenia. Samo leczenie farmakologiczne prawdopodobnie nie wystarcza. Obecnie dostępne są liczne mało inwazyjne metody leczenia takich schorzeń tak np ablacja laserowa , klej tkankowy czy skleroterapia