bóle w jamie brzusznej

3 odpowiedzi
Witam, mam 27 lat. Moim problemem są bóle w jamie brzusznej. Lokalizacja to wysokość ostatnich żeber/ mostka - ból pojawia się od środka aż do lewej strony. Czasami to nawet kłucie w boku czy w plecach. Najczęściej jednak jest to okolica około 10 cm od środka mostka w lewo.

Miewałem takie objawy jakieś 2 miesiące temu. Najpierw zrobiona gastroskopia, testy na helicobacter. Wszystko wyszło w porządku, Zrobiona morfologia krwi, ekg, wszystko w normie.

Ból wcześniej ustąpił i dałem sobie spokój, ale teraz powrócił i trwa jakieś 3 dni. Nie mam żadnych objawów patologicznych poza bólem w wymienionym miejscu. Proszę o porady.
Proponuję : USG co mówi ? CRP,Ca 19.9,LDH . Kobieta czy mężczyzna? No bo ginekolog w pierwszym przypadku....

Witam; Diagnostyka została rozpoczęta, pozostaje ją kontynuować, chętnie zaprosił bym do siebie, ale gabinet mam w Łomiankach pod Warszawą..., na początek, warto powtórzyć morfologię (czu nie ma leukocytozy), CRP - białko ostrej fazy - bardzo czuły parametr reakcji zapalnej i brakuję mi USG jamy brzusznej. Niekiedy takie bóle (z promieniowaniem do łopatki czy pleców), towarzysza chorobom wątroby (lub kamicy żółciowej - USG!), przy powtórce badań zleciłbym jeszcze AspAT, AlAT, GGTP, mocznik i bilirubinę. Jesli i tu będzie bez odchyleń, cóż bez badania wiele nie poradzę, pozostaje wizyta lekarska idealnie u Gastroenterologa, pozdrawiam Krzysztof Kowalczyk
Wykonać należy usg jamy brzusznej i rtg klp z oceną wyrostka mieczykowatego mostka. Czasem jego przerost (to końcowa część mostka) u ludzi szczupłych powoduje takie dolegliwości w pozycji siedzącej