Bóle stawów u starszej osoby, jak jej pomóc?

1 odpowiedzi
Panie Doktorze bardzo proszę o poradę,
Moja mamusia ma 84 lata. Jeszcze niedawno była osobą bardzo żywotną, sprawną ruchowo ale właściwie w ciągu 1 miesiąca całkowicie opadła z sił. Zaczęło się od bardzo dokuczliwych bóli kolan, rąk, rwącego bólu całego organizmu – co nie dawało jej spać. Każda zmiana pozycji sprawia jej ból, cierpienie ma wypisane na twarzy.Wyglądało to jakby dostała jakiegoś zapalenia stawów. Doktor rodzinna przepisała jej tabletki Poltram Combo, oraz zastrzyki Olafen 75 (5 sztuk). W czasie brania zastrzyków dużo spała, ból odrobinę złagodniał ale też bardzo osłabła, nie może w ręku utrzymać nawet czajnika. Post factum w ulotce przeczytaliśmy, że nie można brać Olafenu jeżeli ktoś przeszedł zawał serca. A mamusia ma serce po zawale. Panie Doktorze, nie wiem jak mam jej pomóc. Czy w tym wieku jest jeszcze jakaś szansa na pomoc chociażby w uśmierzeniu bólu nie narażając zbytnio jej słabego serca..Chciałabym zapisać mamę na konsultacja do Pana Doktora ale ona twierdzi, że nie da rady zejść po schodach z 2 piętra..Po dłuższym siedzeniu w jednej pozycji ma problemy z poruszaniem się. Uprzejmie proszę o pomoc.
Przed oceną reumatologa proszę wykonać : OB,CRP,morfologię z rozmazem,fosfatazę alkaliczną,kreatyninę,wapń całkowity i badanie moczu.