Bóle przy przepuklinie rozworu przełykowego - pomoc

3 odpowiedzi
Czy przepuklina rozworu przełykowego może dawać objaw wyłącznie w postaci mechanicznego, drażniącego bólu tuż pod lewą piersią, który czasem zlokalizowany jest bliżej mostka, a czasem obejmuje całe żebro i plecy? Od kilku m-cy przyjmuję IPP na refluks, który w zasadzie nie daje już objawów (całkowity brak zgagi, pieczenia itp), ale w jego miejsce pojawił się 8 tyg. silny ból, który pojawia się kilkanaście razy dziennie i trwa od kilku do kilkunastu minut; pojawia się także przy zginaniu na wys. piersi. Mam już dość leczenia objawowego, ale termin gastroskopii rozstrzygającej przyczynę jest dopiero za kilka tygodni. Lekarz nie ma pomysłu, a ja nie wiem, co jeszcze może powodować ten punktowy ból i jak sobie doraźnie ulżyć nie powodując pogorszenia. Jestem szczupła, nie palę, nie piję i odżywiam się zdrowo. Dziękuję za wszystkie wskazówki
Proszę zwrócić uwagę na sposób odżywiania, jak dobrze Pani gryzie, objętość posiłków. Prosze jeszcze przyjmowac ewentualnie Iberogast 3 x 20 kropli dziennie.

Witam,
sugeruje wykonanie RTG klatki piersiowej oraz diagnostykę kardiologiczną.
Pozdrawiam.
Należy rozważyć badanie radiologiczne kręgosłupa piersiowego