bóle podbrzusza ( podejrzenie endometriozy )

3 odpowiedzi
Ponieważ ginekolog podejrzewa u mnie endometriozę, miałam robioną tomografię komputerową jamy brzusznej i miednicy mniejszej - mam bóle podbrzusza, czasami w nocy są to bardzo ostre, kłujące bóle. Wynik TK jest w porządku poza opisem " Centralna przepuklina L5/S1 uwypuklenie L4/L5 oraz prawoboczna przepuklina zwężająca prawy otwór międzykręgowy L3/L4. Dokładniejsza ocena w badaniu MR" czy bóle podbrzusza mogą być związane z tą przepukliną. ?
dr n. med. Maciej Olszewski
Onkolog, Ginekolog
Warszawa
Dziękuję za pytanie. Specjalizuje się w leczeniu pacjentek onkologicznych. Proszę udać się do ginekologa, który udzieli Pani odpowiedzi. Życzę zdrowia

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
dr hab. n. med. Filip Dąbrowski
Ginekolog, Ginekolog onkologiczny
Warszawa
Zazwyczaj przepukliny kręgowe powodują bóle krzyża. Endometrioza czasem jest niewidoczna w badaniach obrazowych - szczególnie kiedy pojawia się w postaci licznych drobnych nacieków. Czy próbowała Pani leczenia przyczynowego?
dr n. med. Marian Malinowski
Ginekolog, Ultrasonografista
Warszawa
Dzień dobry,
Wynik tomografii komputerowej jest nieprawidłowy. Proszę udać się do ortopedy lub neurologa w celu diagnostyki zmian w kręgosłupie. Takie zmiany mogą powodować różne dolegliwości, niekiedy bardzo dokuczliwe. Jednak ich ocena nie należy do ginekologa. Pozdrawiam!

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest za krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.