Bóle mięśni z prawej strony ciała.

2 odpowiedzi
– Od ponad miesiąca ból prawej strony szyi promieniujący czasami na prawą stronę głowy i prawą górną część klatki piersiowej. Ból, kiedy podnoszę prawą rękę do góry i kieruję ją w lewą stronę np. chcąc umyć lewy bark lub zdjąć koszulkę. Ból także, kiedy chcę podnieść głowę z poduszki, przewrócić się z boku na bok.Ból tylko wtedy, kiedy sam wykonuje ten ruch próbując coś zrobić i angażuje własną siłę.
Kiedy ktoś mi rusza ręką albo pomagam sobie sam lewą ból o wiele mniejszy lub w ogóle (np. podnoszę sobie rękami głowę z poduszki wtedy nie boli).
– Także od ponad miesiąca ból dolnej prawej strony tułowia nad biodrem.
Ból przy przewracaniu z boku na bok, przy podnoszeniu tułowia, wstawaniu z krzesła, kiedy napinam tę stronę np. niosąc coś w lewej ręce lub pochylając się w przeciwną stronę.
– Ból prawego pośladka, kiedy siedzę, stąpam na prawą nogę w czasie chodzenia, napinam ten pośladek
– Zapalenie ścięgna w prawej kostce (wynik USG, fizykoterapia z naklofenem średnio pomaga).

– Wszystko z prawej strony
– Wszystko zaczęło się w tym samym czasie
– Wszystko raczej przy napinaniu mięśni lub w przypadku kostki podnoszenia palców do góry
– wszystko zaczęło się po przebytej infekcji (silna grypa żołądkowa i później przeziębienie).
– Przyjmowałem przez ponad miesiąc leki przeciwbólowe przeciwzapalne – Majamil, Nimesil, ibuprom, aspiryna
– Także mydlącym, żeby obniżyć napięcie mięśni
– Leki pomagają, ale tylko doraźnie na kilka godzin
– Z badań krwi tylko OB powyżej normy: 18.

Mam wrażenie, że dolegliwości nasilają się, że obszar objęty bólem się powiększa zamiast odwrotnie.

Myślę, że informacje, które podaję są dosyć obszerne i wyczerpujące, składające się powiązaną całość, więc można by było jakieś wstępne wnioski wyciągnąć.
Dzień dobry
Nie da się wyciągnąć żadnych wniosków bez badania, a ja nie zajmuję się kręgosłupem szyjnym raczej. Trzeba odwiedzić ortopedę, który się zajmuje.

Witam,
Z opisanych objawów widzę 2 możliwości:
1/ podejrzenie dyskopatii szyjnej. Dla potwierdzenie trzeba zrobic rezonans magnetyczny odcinka szyjnego
2/ podejrzenie którejś z chorób o typie reumatolidalnego zapalenia stawów. Proponuję wizytę u reumatologa.

pozdrawiam,
Rafał Mikusek