Bóle mięśni z prawej strony ciała.
2
odpowiedzi
– Od ponad miesiąca ból prawej strony szyi promieniujący czasami na prawą stronę głowy i prawą górną część klatki piersiowej. Ból, kiedy podnoszę prawą rękę do góry i kieruję ją w lewą stronę np. chcąc umyć lewy bark lub zdjąć koszulkę. Ból także, kiedy chcę podnieść głowę z poduszki, przewrócić się z boku na bok.Ból tylko wtedy, kiedy sam wykonuje ten ruch próbując coś zrobić i angażuje własną siłę.
Kiedy ktoś mi rusza ręką albo pomagam sobie sam lewą ból o wiele mniejszy lub w ogóle (np. podnoszę sobie rękami głowę z poduszki wtedy nie boli).
– Także od ponad miesiąca ból dolnej prawej strony tułowia nad biodrem.
Ból przy przewracaniu z boku na bok, przy podnoszeniu tułowia, wstawaniu z krzesła, kiedy napinam tę stronę np. niosąc coś w lewej ręce lub pochylając się w przeciwną stronę.
– Ból prawego pośladka, kiedy siedzę, stąpam na prawą nogę w czasie chodzenia, napinam ten pośladek
– Zapalenie ścięgna w prawej kostce (wynik USG, fizykoterapia z naklofenem średnio pomaga).
– Wszystko z prawej strony
– Wszystko zaczęło się w tym samym czasie
– Wszystko raczej przy napinaniu mięśni lub w przypadku kostki podnoszenia palców do góry
– wszystko zaczęło się po przebytej infekcji (silna grypa żołądkowa i później przeziębienie).
– Przyjmowałem przez ponad miesiąc leki przeciwbólowe przeciwzapalne – Majamil, Nimesil, ibuprom, aspiryna
– Także mydlącym, żeby obniżyć napięcie mięśni
– Leki pomagają, ale tylko doraźnie na kilka godzin
– Z badań krwi tylko OB powyżej normy: 18.
Mam wrażenie, że dolegliwości nasilają się, że obszar objęty bólem się powiększa zamiast odwrotnie.
Myślę, że informacje, które podaję są dosyć obszerne i wyczerpujące, składające się powiązaną całość, więc można by było jakieś wstępne wnioski wyciągnąć.
Kiedy ktoś mi rusza ręką albo pomagam sobie sam lewą ból o wiele mniejszy lub w ogóle (np. podnoszę sobie rękami głowę z poduszki wtedy nie boli).
– Także od ponad miesiąca ból dolnej prawej strony tułowia nad biodrem.
Ból przy przewracaniu z boku na bok, przy podnoszeniu tułowia, wstawaniu z krzesła, kiedy napinam tę stronę np. niosąc coś w lewej ręce lub pochylając się w przeciwną stronę.
– Ból prawego pośladka, kiedy siedzę, stąpam na prawą nogę w czasie chodzenia, napinam ten pośladek
– Zapalenie ścięgna w prawej kostce (wynik USG, fizykoterapia z naklofenem średnio pomaga).
– Wszystko z prawej strony
– Wszystko zaczęło się w tym samym czasie
– Wszystko raczej przy napinaniu mięśni lub w przypadku kostki podnoszenia palców do góry
– wszystko zaczęło się po przebytej infekcji (silna grypa żołądkowa i później przeziębienie).
– Przyjmowałem przez ponad miesiąc leki przeciwbólowe przeciwzapalne – Majamil, Nimesil, ibuprom, aspiryna
– Także mydlącym, żeby obniżyć napięcie mięśni
– Leki pomagają, ale tylko doraźnie na kilka godzin
– Z badań krwi tylko OB powyżej normy: 18.
Mam wrażenie, że dolegliwości nasilają się, że obszar objęty bólem się powiększa zamiast odwrotnie.
Myślę, że informacje, które podaję są dosyć obszerne i wyczerpujące, składające się powiązaną całość, więc można by było jakieś wstępne wnioski wyciągnąć.
Dzień dobry
Nie da się wyciągnąć żadnych wniosków bez badania, a ja nie zajmuję się kręgosłupem szyjnym raczej. Trzeba odwiedzić ortopedę, który się zajmuje.
Nie da się wyciągnąć żadnych wniosków bez badania, a ja nie zajmuję się kręgosłupem szyjnym raczej. Trzeba odwiedzić ortopedę, który się zajmuje.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Pokaż specjalistów Jak to działa?
Witam,
Z opisanych objawów widzę 2 możliwości:
1/ podejrzenie dyskopatii szyjnej. Dla potwierdzenie trzeba zrobic rezonans magnetyczny odcinka szyjnego
2/ podejrzenie którejś z chorób o typie reumatolidalnego zapalenia stawów. Proponuję wizytę u reumatologa.
pozdrawiam,
Rafał Mikusek
Z opisanych objawów widzę 2 możliwości:
1/ podejrzenie dyskopatii szyjnej. Dla potwierdzenie trzeba zrobic rezonans magnetyczny odcinka szyjnego
2/ podejrzenie którejś z chorób o typie reumatolidalnego zapalenia stawów. Proponuję wizytę u reumatologa.
pozdrawiam,
Rafał Mikusek
Podobne pytania
- Witam,Syn ma 5 lat. Od trzech mamy problem z tzw. gęsią skórką na posladkach, kolor cielisty w kąpieli lekko czerwienieje, swędzi w kąpieli, w dzień mniej. Stosowaliśmy emotylieny, mocznik, maść cholesterolową, nawet maść MUPIROX i ona pomogła ale na tydzień. Gdybym nie nawilżaąa ciała to zmieniłoby…
- Dzień dobry . Problem dotyczy mojej 16 letniej córki na stopach pod palcami i od zewnętrznej strony rosną jej zgrubieni które przy ucisku bolą .Lekarz rodzinny mówi że to nic że powinno się to wchłonąć a my chciały byśmy porady lekarza ortopedy gdyż córka ma problem z chodzeniem bolą ją stopy…
- Dzień dobry. Mój syn ma przyznane zajęcia z terapii behawioralnej od pana burmistrza ,mieszkamy w Wójcicach i tu syn uczeszcza do szkoły podstawowej ogólno dostepnej . Syn ma autyzm atypowy i chodzi do klasy 4. Czy pani by mogła prowadzić z nim takie zajęcia u nas w szkole? Za to płaciła by gmina.…
- Dzien dobry. Czy wykonuje Pan zabieg plastyki brzucha? Jak duże ma Pan doświadczenie w tym zakresię? Ile kosztuje taki zabieg?Dziękuję za informacje.
- Dzień dobry, od 2 tygodni czuję ostry ból gardła. Na wizycie u laryngologa dowiedziałam się, że nie ma żadnych oznak stanu zapalnego. Od tego czasu ból nie mija. Od kilku dni pojawiły się bóle szczęki, ucha oraz problem z przełykaniem potraw innych niż płynne. Byłam także u stomatologa i robiłam…
- Witam, Panie Doktorze, mam pytanie odnośnie wątpliwości, co do rodzaju leczenia mojego Syna, bowiem w styczniu moje dziecko przeszło w Kajetanach zabieg tympanopunkcja przednia obustronna i adenotonsilomia, po zabiegu przepisany miał Augmentin, zostaliśmy wypisani i w domu podawałam przepisany…
- Poszukuję pomocy dla mojego wujka. Od 6 lat prowadzone jest leczenie - na początku było to nieustanne mruganie oczami. Teraz doszliśmy do momentu, że prawe oko otwiera palcami. Od roku jest pod opieką neurologa i wstrzykują mu botulinę- jej działanie utrzymuje się przez 3 tygodnie i znów się…
- Dzień dobry. Moja niespełna 16-letnia córka ma kompleks z powodu garbu na nosku. Będąc małą spadła ze schodów, moje zaniedbanie nie pojechałam z nią do lekarza. Po ukończeniu 10 roku życia na nosie zauważyłyśmy mały wówczas garb. Obecnie jest widoczny dość mocno z tego powodu ma w szkole nieprzyjemności.…
- Mam niedoczynność tarczycy tzw. chorobę Hashimoto razem z guzem z lewej strony. Mało tego wszystkiego to aTPO dość znacząco podwyższone. Niestety przez to wszystko przytyłam ok. 10kg i nie mogę tego w żaden sposób zrzucić będąc pod kontrolą dietetyka. Nie wiem co robić. Czy coś mi jest jeszcze…
- Jakiś czas temu badanie TK głowy wykazało u mnie rozległą przestrzeń planowa w lewej półkuli o wym. 81x43mm – „w pierwszej kolejności zmiana odpowiada torbieli pajęczynówki”. Czekam na wizytę u neurologa, ale niepokoję się, że to coś poważnego.
Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie
Masz podobny problem? Ci specjaliści mogą Ci pomóc:
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.