bóle głowy zlokalizowane w okolicy czoła

4 odpowiedzi
Witam serdecznie, od trzech tygodni miewam bóle głowy zlokalizowane w okolicy czoła. Lekarz rodzinny stwierdził, że może to być przywlekłe zapalenie zatok i przepisał Sulfarinol. Niestety nie było efektów, zatkał mi się tylko nos. Wróciłam do lekarza rodzinnego i dostałam Buderhin do nosa. Już po pierwszym użyciu czułam jak spływa mi 'woda' gardłem. Miałam stosować krople przez 2 tyg. Pod koniec leczenie wrócił ból głowy i jest tak uporczywy, że przeszkadza mi w pracy. Zwykłe tabletki przeciwbólowe nie pomagają. Ból nasila się zazwyczaj przy pochylaniu, gwałtownych ruchach, kasłaniu i smarkaniu. Wystarczy, że położe sie na 5 min i przestaje boleć. Lekarz rodzinny przepisał mi DicloDuo, wczoraj pomogło, dziś wróćiłam do pracy i czuje ból ale nie jest aż tak uporczywy jak bez tych tabletek. Wczoraj byłam u laryngologa który stwierdził, że nic nie widzi nie rozumie dlaczego boli mnie głowa. Ujscia zatok są czyste, nie mam polipów. W przyszły poniedizałek mam kolejną wizyte u laryngologa, wczoraj zrobiłam zdjęcie rtg zatok jednak nie mam opisu. Jedyne co zaobserowałam na zdjęciu to krzywa przegroda nosowa, ciemniejsze 'pole' w zatoce czołowej prawej u góru i w zatoce szczękowej prawej. Proszę o szybką odpowiedz.
Ostre zapalenie zatok niewyleczone. Leczenie niewlasciwe.

Witam.
Na podstawie opisu dolegliwości / kaszel, smarkanie /, z nasileniem bólu głowy, nie mogę wykluczyć zmian zapalnych w zatokach przynosowych. Nic nie pisze Pani o drożności nosa.Wskazane ponowne badanie laryngologiczne, ponieważ stosowane przez Panią leki działają tylko doraźnie. Pozdrawiam
Przykro mi, ale konsultacji nie mogę udzielić bez przeprowadzenia badania. A. Krzeski
Witam: W zależności od wyniku bad rtg zatok można zaordynować różne opcje leczenia - albo tylko antybiotyk doustnie min 10dni plus sterydy donosowe a jeśli w zatokach będzie poziom płynu lub całkowite zacienienie zatoki może byc wskazana punkcja zatoki - decyzja jakie podjąć leczenie zależy od obrazu rtg zatok; pozdrawiam Stanisław Nitek