Bóle głowy u dziecka

2 odpowiedzi
Chciałam się poradzić w sprawie mojego 8 letniego syna. Problem polega na bardzo częstych bólach głowy , któremu towarzyszą mroczki, albo mdłości, ostatnio wspominał nawet , że nie słyszał przez jakiś czas na jedno ucho. Byłam u okulisty, gdyż tak zaleciła Pani pediatra. U okulisty wszystkie badania wyszły prawidłowo,oczywiście wspomniałam o wszystkich występujących objawach - jednoznacznie wiem, że problem nie ma podłoża okulistycznego. Wydaje mi się , że istotna może być informacja, że syn dość często chorował jak był młodszy i lądował w szpitalu. Przebył dwa razy coś co ogólnie nazwali posocznicą nieokreśloną , obustronne płatowe zapalenie płuc oraz mononukleoze przy ostatniej chorobie poinformowano nas, że bóle głowy mogą się pojawiać jako skutek tej choroby , ale czy może trwać już 3 lata? Bardzo się martwię i proszę o radę jakie krok następny, co powinnam zrobić? Rozważam MR głowy, ale obawiam się, że nie wytrzyma tak długiego badania, TK oraz zwykłe RTG. Bardzo proszę o odpowiedź
Szanowna Pani,
tematyka wykracza poza moje kompetencje. Pediatria to bardzo specyficzna dziedzina medycyny. Radzę skonsultować syna u neurologa dziecięcego.
dr Andrzej Żytkowski

Proszę udać się do neurologa dziecięcego. Polecam dr Tomasz Mazurczak