Bóle głowy, chwilowa utrata wzroku.

2 odpowiedzi
Za dwa miesiące kończę 20 lat i w ostatnim czasie zauważyłam u siebie dziwne objawy. Aż do dziś nie były aż tak niepokojące, ale nagle zanikła mi część pola widzenia w dolnym rogu prawego oka. Trwało to niecałe pół godziny, nasilało się, a później ustąpiło. Zdarzyło mi się to pierwszy raz. Mam niewielką wadę wzroku, jestem krótkowidzem i noszę okulary (nie cały czas). Oprócz tego zauważyłam uczucie mrowienia w mięśniach różnych części ciała, najczęściej w kolanach, dłoniach (nadgarstkach), stopach. Zdarza się także uczucie osłabienia mięśni, z reguły w niewielkim stopniu i trwające maksymalnie 2-3 minuty. Kilka dni temu czułam takie osłabienie w całej nodze, co utrudniało chodzenie, gdyż była ona niestabilna. To także minęło po około 5 minutach. Ostatnio czuję też większe osłabienie i mniejszą wydajność umysłową. Mam częste bóle głowy o nieznanym pochodzeniu, mają charakter pulsujący i nasilają się podczas zmiany pozycji z leżenia do stania. Zaczęły się one jednak już około 4 lata temu. Oprócz tego mam skoliozę piersiowo-lędźwiową, w obu odcinkach około 20 stopni (z tym początkowo wiązałam mrowienia w kończynach). 3 lata temu miałam wykonywane TK z kontrastem i MR mózgu, które wykazały poszerzone naczynie, innych zmian nie było. Jednak lekarze odesłali mnie, mówiąc że "taka moja uroda" i to nie od tego boli mnie głowa. Bardzo proszę o odpowiedź, bo wydaje mi się że wymaga to konsultacji, a bardzo się boję, że może to być początek czegoś poważniejszego.
Pani dolegliwości mogą wynikać z choroby "ciała" jak i "duszy" i trudno cokolwiek sugerować na podstawie. Należałoby udać się na konsultację internistyczną i neurologiczną, po wykluczeniu schorzeń z tego kręgu proszę pomyśleć o wizycie u psychiatry.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Szanowna Pani,
wydaje mi się, że nie ma Pani żadnej poważnej patologii. Proszę skonsultować się z lekarzem zajmującym się chorobami psychosomatycznymi. On bardzo Pani pomoże docenić radość życia. Z poważaniem Andrzej Żytkowski

Eksperci

Andrzej Lipiński

Andrzej Lipiński

Okulista

Szczecin

Agnieszka Miśkiewicz-Wójcik

Agnieszka Miśkiewicz-Wójcik

Okulista

Wrocław

Anna Kurowska

Anna Kurowska

Okulista

Warszawa

Magdalena Kuchno

Magdalena Kuchno

Okulista

Olkusz

Elżbieta Ziemniak

Elżbieta Ziemniak

Okulista

Kraków

Bożena Osiadacz

Bożena Osiadacz

Okulista

Szczecin

Podobne pytania

Masz pytania?

Nasi lekarze i specjaliści odpowiedzieli na 31 pytań dotyczących usługi: wady wzroku
  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.