bóle dłonii i stóp przy zmianach temperatury

4 odpowiedzi
Witam. Mam 53 lat. Od młodzieńczych lat dokuczały mi silne, około 15 minutowe bóle dłoni i stóp przy zmianie temperatury z zimnej na ciepłą (odwrotnie niż w chorobie Raynauda). Bóle umiejscawiają się gdzieś w wewnętrznych strukturach. Jakie mogą być przyczyny takich dolegliwości ? Lekarze których pytałem o przyczyny moich problemów jak dotąd niestety ignorują mój problem. W zasadzie nauczyłem się z tym żyć, jednakże niepokoi mnie czy za objawami nie kryje się coś poważniejszego. Nie wiem też czy pytanie skierowałem do odpowiedniego specjalisty.
Witam. Przepraszam, że odpisuję do Pana po tak długim czasie, ale ponieważ sam nie spotkałem się z podobną sytuacją, szukałem odpowiedzi na Pańskie pytanie w dostępnej literaturze medycznej. Udało mi się znaleźć tylko jednen artykuł, w którym wspominano o podobnej przypadłości w zespole kanału nadgarska. Co do bólu stóp niestety żadnego wyjaśnienia nie znalałem.
Bardzo mi przykro, ale nie potrrafię odpowiedzieć na pytanie, czym mogą być spowodowane Pańskie dolegliwości.
Pozdrawiam serdecznie

Proponuję tutaj jednak konsultację reumatologa. Może to być objaw Raynauda, który występuję w wielu chorobach układowych tkanki łącznej.
Wydaje mi się, że nie jest to pytanie do kardiologa - ja przynajmniej nie znam odpowiedzi. Może reumatolog? Neurolog?
Dzień dobry! Wydaje mi się, że kardiolog to nie jest odpowiedni adres, Pana przypadłość nie jest wywołana chorobą serca.