Bóle brzucha. Jak pozbyć się Lamblii?

3 odpowiedzi
Byłem w Brazylii kilka lat temu, gdzie zatrułem się w jednej z restauracji – gdyż zaraz po wizycie tego samego dnia zaczęły się bóle brzucha, ale bez biegunek itd. Po przyjedzie do kraju udałem się do internisty, dostałem tabletki na wrzody, niby pomogło, ale bóle z okolic mostka przeniosły się na prawo w okolice żeber. Po wizycie u gastrologa padła diagnoza, że to lamblie – nie mam żadnych objawów typu wymioty, biegunki, nie chudnę – wręcz przeciwnie, przybieram raczej na wadze. Diagnozę potwierdziły badania z krwi na przeciwciała. Przepisany Metronidazol, Cholestil i dodatki na poprawę pracy jelit. Kilka wizyt – kilka serii tabletek, niby coś pomagały, ale raczej sprawiały wrażenie tłumienia bólu niż jego eliminowania. Na chwilę obecną mam wrażenie, jakby kuracja tabletkami nic nie pomogła. Mam częste gazy, odbicia. Bóle są dość ostre, w okolicach mostka, pod żebrami po prawej stronie. Dodatkowo zaczęły się także po lewej, także pod żebrem – wszystkie wymienione potrafią promieniować w stronę pleców. Bóle w rodzaju pieczenia, kłucia, dodatkowo uczucie jakby miało się coś obcego w okolicach żołądka (USG nie wykryło kamieni), często dochodzą do tego bóle gardła. Ręce już mi opadają i nie wiem co robić, gdyż taki stan rzeczy trwa już ponad 3 lata. Mam wrażenie, że same lamblie nie mogą wywoływać aż takich objawów. Czy warto udać się do specjalistycznej kliniki na jakieś naprawdę kompleksowe badania, czy ponownie udać się do gastrologa?
Witam!
przyczyny bólu mogą być różnorodne. Na pewno warto byłoby poszerzyć zakres badań laboratoryjnych. Zalecam skontaktowanie się z lekarzem gastrologiem.
Zapraszam do umówienia się na wizytę. Postaram się pomóc

Rzeczywiście korelacja z podróżą do Brazylii nasuwa podejrzenie chorób pasożytniczych, leczenie bardzo często jest trudne, jednak trzy lata to długo. Warto jest wykonać badania kompleksowe oceniające przewód pokarmowy- może gastroskopia lub kolonoskopia? W celu ustalenia kompleksowo jakie badania należy wykonać warto jest skorzystać z pomocy gastrologa. Zapraszam na wizytę-jeśli jest Pan z poza Warszawy - warto najpierw skorzysać z videokonsultacji na której zaplanujemy badania a przyjedzie Pan już po to żeby je kompleksowo wykonać. Z poważaniem
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
wydaje sie zasadna konsultacja gastrologiczna