bole brzucha

3 odpowiedzi
Witam. Dwa lata temu zaczely sie u mnie bole brzucha. Trafiłam do gastrologa ktory wykonal mi gastroskopie (refluks żoł-przeł). Dodam że w wieku dzieciecym cierpialam na silne zaparcia. Do bolow brzucha doszły rownież dziwne dolegliwości takie jak np. przelewania w jelitach, burczenie w żołądku i jelitach, uczucie napompowania jelit w roznych jego czesciach wyczuwalne przy dotyku i przy nacisku przesuwajace sie lub ustepujace oraz ruchy porownywalne do kopniecia dziecka. Bole brzucha zlokalizowane po prawej czesci brzucha obok pępka. Badania ktore zrobilam to gastroskopia morf ob crp usg brzuchartg kregosłupa (lekkie zwyrodnienie) tsh anty -tpo ft3 ft4 amylaza proby watrobowe keratynina glukoza mocznik cholesterol wszystko ok. Ostatnio poszłam z morfologia do gastrologa stwierdzil lekka anemie i postawil diagnoze Crohna. Nie zlecil zadnych innych badan powierdzajacych diagnoze leki ktore zastosowal to Debretin Proursan Sulfosalazin nie wiem co o tym myslec. Chcialam zrobic kolonoskopie bo boje sie ze to rak jelita grubego mam dopiero 26 lat nikt z rodziny nie chorowal na raka, ale gastrolog stwierdzil ze kolonoskopia nic nie da!! Strasznie sie boje ze to rak nabawilam sie przez to nerwicy lekowej nie moge normalnie funkcjonowac budze sie w nocy i boje sie o swoje zdrowie biore leki przeciwlekowe. PROSZE O POMOC
Witam, odpowiedz jak poprzednio, pozdr.

Są to klasyczne wskazania do wykonania kolonoskopii z intubacją jelita krętego
Dzień dobry. Napisała Pani, że w pewnym momencie zostało postawione rozpoznanie choroby Crohna, co wymagałoby wykonania badań endoskopowych, w tym kolonoskopii i pobrania wycinków. Myślę, że w Pani przypadku badanie to na tym etapie byłoby nieodzowne, choćby nawet żeby Panią uspokoić i dopełnić diagnostykę. Oczywiście nic nie zastąpi rzetelnie przeprowadzonej diagnostyki.