Ból żebra po operacji kręgosłupa odcinka piersiowego / przeczulica

2 odpowiedzi
12 maja przeżyłam operację typu " Syryngomelia odcinka piersiowego kręgosłupa " wszczepiony dren / cewnik. Od operacji mówiłam że bardo bolą mnie żebra i płuca. Lekarze sugerowali źe to skutek uboczny operacji. Leżałam 2 miesiące miejsce po operacji wygodne.
Ból zebra, ból płuca prawej stronie nasila się, narasta wyłącznie w pozycji pionowej.
Siedzę do godziny - potem ból wykrzywia mnie w każdą stronę " byle nie w pozycji pionowej "
Gdy chodzę ból żebra, płuca nasila się wyłącznie w pozycji wyprostowanej / pionowej aż dech zatyka. Sugestie neuralgia, przeczulica wydają się być nie poważne.
Neuralgia chyba boli bez względu na położenie ciała ?
Przeczulica chyba też nie ma znaczenia pozycja pionowa?
Do tego jak poruszę się zbyt gwałtownie, wykonam ruch nie właściwie to ból jak by się co w płuca wbijalo ! Wieczorem gdy pochodzę ból tego żebra i płuca niesamowity, nie pomaga środek przeciw bólowy na bóle moich żeber. Pisałam już o bólu żeber, sugerowana producenta, neuralgia. Tyle że te dwa objawy chyba nie mają znaczenia na polozenie ciała ?
Badanie MRI - owszem na skierowanie za 8 m-cy. Co do tego czasu ? Leżeć ,bo w moim przypadku tylko pozycja leżącą nie sprawia bólu.
Czy neuralgia / przeczulica boli również w pozycji leżącej?
Mam wrażenie że tam coś mi uciska, po operacji nie zrobiono badań, a na silny ból podłączono pompę z morfiną. Po wyjściu do domu, leżałam bo wstać się nie da. Lekarz sugerował przeczulica - tyle że to nie skóra mnie boli, a żebra i płuco prawe.
Leżę to nie boli - wstanę to porażka ! Ból wykrzywia mnie na boki. Czy to przeczulica ?
Co zrobić wezwać karetkę pogotowia ? Jak długo jeszcze leżeć?
Boli mnie prawa strona żebra i płuco przy oddychaniu.
Tylko wykrzywienie kręgosłupa pomaga, a w tej sytuacji będę leczyć operacyjnie skrzywienie kręgosłupa po operacji. Nie wyobrażam sobie leżeć kolejne 8 m-cy do wykonania MRI.
Co się dzieje z Polską medycyną .
Ból żebra wykrzywia mnie, nie mogę prosto siedzieć. Nie mogę prosto stać.
Czy system Polskiej medycyny weźmie odpowiedzialność za skrzywienie kręgosłupa ?
Ból przy pionizacji, brak po odciążeniu wskazuje na niestabilność kręgosłupa (neuralgia międzyżebrowa w wyniku osiowego obciążania kręgosłupa) - stąd "wykrzywianie kręgosłupa przy obciążaniu). Powinna się Pani zwrócić do lekarza, który Panią zakwalifikował do operacji i operował, by to ocenił.

ja nie odpowiadam za cały "system" więc proszę pisać do NFZ bądź dyrektora placówki medycznej