Ból żeber po operacji odcinka piersiowego kręgosłupa.

3 odpowiedzi
Od operacji mam bardzo dokuczliwy ból jak by żeber oraz ból prawej łopatki.
Nie pomagają środki przeciw bólowe, ból narasta zaczyna być odczuwalny nawet przy oddechu. Od operacji mija 3 miesiąc - powinno się już uspokoić, a tu nic.
Do neurochirurga mam bardzo daleko. Z powodu narastającego bólu przy chodzeniu, staniu a nawet siedzeniu - boje się wyjść daleko poza dom. Z wierzchu nic nie widać, rana zagojona.
Zwiększenie środków przeciw bólowych uniezależa bol ,na chwilę, potem odnowa.
Co może być przyczyną ? Operacja była na odcinku piersiowym Th, żebra były naruszone, ale to już 3 miesiąc po operacji. Przyznam że ból ten był od dnia operacji, tyle że przedtem bolało całe miejsce operacyjne,nie dało się określić dokładnie miejsca, teraz da się wyczuć że to prawa strona łopatki i żeber. Wieczorem ból jest nie do zniesienia.
Wskazania do operacji na kręgosłupie piersiowym są bardzo ograniczone. Często po zabiegu towarzyszą dolegliwości bólowe, zwłaszcza jeśli przecinano/odwarstwiano mięśnie od żeber. Rokowanie i postepowanie zależy od tego, czy przyczyna jest okostnowa (okostna żeber jest bogato unerwiona czuciowo - ból rzekomokorzeniowy) czy ma charakter neuralgii międzyżebrowej, w związku z podrażnieniem pęczka naczyniowo-nerwowego biegnącego po spodniej części żebra. Niestety wizyta u lekarza jest nieodzowna.

witam, koniecznie w pierwszej kolejności powinna porozmawiać Pani o tym z chirurgiem który Panią operował i bez zwłoki zgłosić sie do niego, jest wiele powodów tego że nadal boli . Jest też dożo możliwości zaradzenia bólowi
Podzrawiam
Piotr Winkler
Witam,
bóle dotyczące dojścia operacyjnego - można wyciągność wniosek że leczenie operacyjne przeprowadzone było drogą kostotranswersektomii lub torakotomii może utrzymywac sie dłuższy czaspo zabiegu.
Uspokajajacy jest fakt że dolegliwości nie zwiększaja się i utrzymują się na stałym poziomie od czasu zabiegu . Najrozsądniej jest skontaktować się choćby telefonicznie z kolegami , którzy wykonywali zabieg operacyjny .