Witam. Od ponad tygodnia mam problem z bolącym zębem i to naprawdę mocno bolącym. Byłem z tym oczywiście u dentysty, który zalecił mi uśpienie zęba i poddanie go leczeniu kanałowemu. Problem w tym, że od tego tygodnia ból zęba się nasilił. Cały czas jadę na lekach przeciwbólowych takich jak np. Ibuprom. Sprawa skomplikowała się o tyle, że oprócz jednego bolącego mnie cały czas zęba zaczynają boleć mnie inne mniej więcej w tym samym rejonie. Przyznam też, że ciężko było określić mi, który dokładnie ząb jest winowajcą, ponieważ ból był tak duży, że promieniował na kilka pobliskich. Problem nasilił się właściwie z dnia na dzień i oprócz bólu po tej samej stronie na dole (wcześniej bolała tylko góra, teraz dół) doszedł również ogromny ból lewej jedynki. Co może być tego przyczyną?
Dzień dobry. Myślę, iż warto byłoby wykonać zdjęcie rtg (najlepiej pantomograficzne), które pomoże w dokładniejszym ustaleniu źródła Pańskich dolegliwości. Propozycja stomatologa, dotycząca leczenia kanałowego może być jak najbardziej prawidłowa. Natomiast często zdarza się, iż dolegliwości bólowe potrafią złośliwie przemieszczać się poprzez nerw zębodołowy na cały obszar zaopatrywany przez w/w gałązkę nerwową, czyli połowę twarzy. Niewykluczone, iż prawidłowo przeprowadzone leczenie kanałowe jednego zęba spowoduje wykluczenie bolesności ze strony pozostałej części uzębienia.
Pozdrawiam
K. Kordus

lek. dent. Artur Bubeła
lek. dent. Artur Bubeła
Stomatolog
Puławy
Proponuję wykonać badanie OPG/ zdjęcie pantomograficzne celem poszerzenia diagnostyki.

lek. dent. Tomasz Golek
lek. dent. Tomasz Golek
Stomatolog
Orzesze
Bez badania ciężko powiedzieć. Jeśli lekarz proponował leczenie kanałowe, może być coś na rzeczy. Jeśli jest tan zapalny miazgi, to w tym momencie nie ma innego wyjścia, a z bólem zębów to jest tak, że często promieniują na parę zębów. Zawsze można zastosować parę standardowych testów + zdjęć rtg aby wytypować winowajcę. Na pewno nie ma na co czekać. Pozdrawiam

W celu postawienia diagnozy niezbędne będzie wykonanie pantomogramu. Możliwe, że przyczyną bólu nie jest tylko jeden ząb. Zapraszam na konsultację.

Witam, aby stwierdzić przyczynę tak rozległego bólu, trzeba będzie zrobić zdjęcie rtg wszystkich zębów (pantomograficzne) i udać się na konsultacje do lekarza stomatologa. Nie widząc pacjenta, trudno jest postawić diagnozę.Pozdrawiam

ból promieniujący od pierwotnego zródła rozciaga sie po całym rejonie

lek. dent. Danuta Kovger-Urbańska
lek. dent. Danuta Kovger-Urbańska
Stomatolog, Protetyk, Stomatolog dziecięcy
Łódź
Witam Pana, najczęstszą przyczyną bólu, który Pan opisuje, jest nieodwracalny stan zapalny miazgi -potocznie mówiąc nerwu. Leczenie, które zostało Panu zaproponowano, by uratować zęba, jak najbardziej konieczne.

Myślę że powinien Pan przeprowadzić leczenie kanałowe które zalecił lekarz,,ból innych zębów w tym rejonie jest spowodowany promieniowaniem bólu i ustąpi po wyleczeniu zęba przyczynowego,pozdrawiam

dr n. med. Joanna Ziółkowska
dr n. med. Joanna Ziółkowska
Stomatolog, Lekarz medycyny estetycznej, Protetyk
Szczecin
Witam!
Pana opis nie pozwala na postawienie diagnozy. Konieczna jest Pana wizyta w gabinecie i poddaniu się badaniu, jak i diagnostyce rtg.
Niestety. Musi się Pan zgłosić osobiście do lekarza, najlepiej do tego przez którego jest Pan prowadzony.
Pozdrawiam
Joanna Ziółkowska

lek. dent. Renata Sznajder
lek. dent. Renata Sznajder
Stomatolog, Protetyk, Stomatolog dziecięcy
Warszawa
Niestety przy galopującym stanie zapalnym tak właśnie się zdarza, że w końcu nie bardzo wiadomo który dokładnie ząb boli bo boli wszystko. Zwykle zaczynamy diagnostykę od zdjęć rtg, najpierw przeglądowych panoramicznych a potem dokładnych punktowych aby mieć podstawę do wykluczenia lub wskazania winowajcy i zaplanowania dalszego leczenia. Gdyby Pan był w Warszawie to zapraszam, ale jeśli nie to musi Pan wyszperać takie usługi na terenie Krakowa - nie powinno być problemu. Pozdrawiam, RS

Witam
Czy zaciska Pan lub zgrzyta zębami w nocy ,czy ma Pan starte zęby,problemy ze stawem żuchwowym ,nadwrażliwość zębów?
Przyczyną może być choroba okluzyjna czyli nieprawidłowe kontakty pomiędzy zębami szczęki i żuchwy ,które powodują przeciążenia zębów ,bóle twarzy ,napięcie mięśni .
Stres nasila objawy .
Pozdrawiam

Witam , jeśli przyczyną bólu zęba jest chora miazga (nerw) zęba , to jedynym wyjściem jest leczenie kanałowe, jeśli był Pan u dentysty to trzeba się poddać całej procedurze leczenia, zwłoka w leczeniu kanałowym zwykle skutkuje obrzękiem , rozszerzeniem reakcji bólowej na sąsiednie zęby

lek. dent. Kinga Janczukowicz
lek. dent. Kinga Janczukowicz
Stomatolog, Ortodonta, Lekarz w trakcie specjalizacji
Kraków
Witam,
w związku z brakiem możliwości oceny i lokalizacji bólu, zaleciłabym wykonanie badania RTG - pantomogramu i dokładne badanie jamy ustnej i uzębienia.
Co do dolegliwości bólowych od strony zęba ''uśpionego''- konieczne jest wykonanie pełnego leczenia kanałowego zęba, w trakcie ''zatrucia'' żywa boląca tkanka - jest nadal w kanale korzeniowym w zębie, co nadal może powodować ból.
Konieczna jest wizyta u lekarza dentysty by zbadał i zdiagnozował problem.
Zapraszam.
Sugeruję wizytę: Konsultacja stomatologiczna - 100 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz.pl, klikając w przycisk Umów wizytę.

lek. dent. Agnieszka Szlendak
lek. dent. Agnieszka Szlendak
Stomatolog
Piotrków Trybunalski
proszę wykonać zdjęcie rtg panoramiczne, które może pomóc we właściwej diagnozie. Przy silnym stanie zapalnym ból może promieniować i obejmować wszystkie zęby, ucho czy głowę. Proszę skontaktować się ze swoim stomatologiem , może leczenie kanałowe należy rozpocząć wcześniej.

dr n. med. Michał Łobacz
dr n. med. Michał Łobacz
Stomatolog, Chirurg
Lublin
Witam, ciężko dokonać diagnozy bez badania, aby móc ustalić co się dzieje zapraszam na badanie stomatologiczne

lek. Ewa Wnuk
lek. Ewa Wnuk
Stomatolog dziecięcy, Stomatolog
Płock
Witam, nie jestem w stanie udzielić odpowiedzi bez oceny stanu j. ustnej i uzębienia. Myśle, że najlepiej będzie udać się ponownie do lekarza prowadzącego. Pozdrawiam, ewawnuk

lek. dent. Sylwia Jagła
lek. dent. Sylwia Jagła
Stomatolog, Ortodonta
Toruń
Przy nasilającym się stanie zapalnym ból może promieniować i dlatego ciężko już Panu ocenić, który z zębów jest przyczynowy. Proszę się zgłosić jak najszybciej do swojego stomatologa w celu rozpoczęcia leczenia (po tym co Pan napisał rozumiem, że nie rozpoczął Pan jeszcze leczenia).

 Tomasz Szumowicz
Tomasz Szumowicz
Stomatolog
Wrocław
Witam serdecznie,

Czasem trudno określi który ząb boli. Jeśli ból utrzymuje się nadal należy ponownie zgłośic się do tego samego dentysty i sprawdzic wszystkie zęby jeszcze raz ewentualnie wykonac zdjęcie.. Pozdrawiam .Tomasz Szumowicz

lek. dent. Rafał Radzewski
lek. dent. Rafał Radzewski
Stomatolog, Chirurg szczękowy, Protetyk
Poznań
Szanowny Panie, Panskie dolegliwości sa zapewne spowodowane zapalenim miazgi. Z opisu wynika, że ząb nie został niezwłocznie poddany leczeniu tylko "zatruty" a własciwa terapia odsunieta w czasie. Niestety takie działanie często nie przynosi ulgi pacjentowi a niejednokrotnie przejściowo nasila dolegliwości. Prominiowanie bólu do innych zębów jest związnae z faktem że ludzkie zęby posiadaja częściowo wspólne unerwienie. Tak jak Pan to opisał zdarza się, iż trudno jest jednoznacznie określić który z zębów jest źródłem bólu. Na szczęście dokładna diagnostyka (m.in. RTG) pozwala doprecyzować tą kwestię. Ukłony Rafał Radzewski

 Marta Radwańska
Marta Radwańska
Stomatolog, Protetyk
Gdańsk
Witam;
Pana problem to zapalenie miazgi; trzeba udać się do stomatologa aby kontynuować leczenie;

Pozdrawiam

Ból nie wędruje z górnych zębów na dolne.Są inaczej unerwione.Po leczeniu kanałowym ból może się nasilić i czasami konieczna jest ekstrakcja zęba.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.

Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.