Ból zatok, kręcenie się w głowie

1 odpowiedzi
Witam piszę do Pana z pilną poradą.

Obecnie przebywam na wymianie z programu Erasmus.
Dopiero do Polski wracam w lutym 2016.
Proszę o pilną poradę.

Posiadam przerośnięte małżowiny nosowe. Skrzywioną przegrodę nosową. Po zrobiony wymazie wykryto u mnie Staphylococcus epidermidis- stan średnio liczny. Posiadam alergie na kurz, pylenie traw, pleśń. Odczulałem się tylko chwile, ale zaprzestałem.
Od około 5 lat zmagam się z tym problemem. Obecnie posiadam ogromny bół zatok i nosa i czasem gardła. Kręci mi się w głowie prawie codziennie. Występuje kaszel odksztuśny z szuchym.
Poprzez przerośnięte małżowiny nosowe i skrzywioną przegrodę nosową katar pojawiający się spływa mi do płuc i cały czas mam ciężki kaszel, Strasznie mnie to osłabia. Muszę iść koniecznie na operację przegrody i małżowin?

Najgorszy jest ten własnie kaszel przez cały dzień i noc....
Czuję się często senny. Szybko się męczę i tracę na wadze. Łapię często infekcje, grypa itd.
Lekarz przed wyjazdem przypisał mi do stosowania specjalny wziewnik, gdzie muszę wlać specjalny płyn ze solą fizjologiczną i to wdychać poprzez specjalną maskę przez nos. Przypisał także areozole do nosa ale nic to nie daje...

Proszę Pana o cenna radę co mam robić.

Udałbym się do Pana na wizytę w celu diagnoz i dalszego leczenia.

Proszę o informację zwrotną.

Pozdrawiam.
Witam!
Należy ocenić w jakim stopniu (skrzywienie przegrody nosa oraz przerost małżowin nosowych) wpływają na ograniczenie przestrzeni powietrznej jam nosa.
Trzeba mieć na uwadze tzw. nieżyt naczynioruchowy, nieżyt alergiczny, - konieczne ocena endoskopowa, uzupełniona o testy prowokacyjne donosowe, KT zatok przynosowych z oceną kompleksów ujściowo-przewodowych.
Pozdrawiam!