Ból w żebrach,zgaga

2 odpowiedzi
Witam,proszę o interpretacje gastroskopii: Przełyk bez zmian,żołądek o napiętych ścianach z kaskadą w części górnej. W jeziorku dość duża ilość przeźroczystej treści. Fałdy śluzówki różowe, niepogrubione. Odźwiernik sprawny. Opuszka XII cy bez zmian. Gastroskopia odwrócona bez zmian. Badanie robione 2 lata temu,
Na chwilę obecną, od kilku dni, po zjedzeniu chleba na zakwasie mam straszny ból w żebrach, nudności, zgagi, czy można sobie z tym jakoś niefarmakologicznie pomóc? ewentualnie lekami. Dlaczego tak długo boli,czy powinno mnie coś niepokoić? pozdrawiam
Brak zmian w gastroskopii dwa lata temu nie wyklucza ich obecności w chwili obecnej. Z metod niefarmakologicznych można zastosować len, a z leków bez recepty np Ranigast i leki zobojętniające kwas. W przypadku braku efektu konieczna wizyta u lekarza

Dobry wieczór. Wynik gastroskopii sprzed 2 lat trudno odnieść do obecnego stanu. Jedynie kaskada jeśli była to raczej nadal jest. Obecny stan może wynikać ze stanu zapalnego lub podrażnienia żołądka lub przełyku. Doraźnie można sobie pomóc lekami zmniejszającymi kwaśność soku żołądkowego lub osłonowymi sprzedawanymi bez recepty, lecz myślę, że jeśli dolegliwości będą się utrzymywać nadal, to konieczna będzie wizyta u lekarza.