Ból w wewnątrz kolana

5 odpowiedzi
Witam.
Od ok. 6 miesięcy czuję delikatny ból w wewnątrz kolana, podczas ruchu jest on praktycznie nie odczuwany - jednak cały czas coś boli. Byłem na badaniu MR - nie wiem czy wynik wyniki które otrzymałem kwalifikują mnie do artroskopi stawu.
Wynik MR:
"Aparat wyprostny kolana prawidłowy.
Zachyłek nadrzepkowy nieposzerzony.
Chrząstki w stawie rzepkowo-udowym prawidłowe.
Więzadła krzyżowe prawidłowe. Więzadła poboczne prawidłowe.
Wysięk w stawie udowo-piszczelowym.
Niewielkie, odtorebkowe, poziome uszkodzenie rogu tylnego MM, bez uszkodzenia powierzchni
stawowych. Łąkotka boczna bez uszkodzeń.
Chrząstki w stawie udowo-piszczelowym gładkie, o jednorodnym sygnale.
Dół podkolanowy bez patologii. "
aby określić czy artroskopia jest konieczna, zapraszam na konsultację z zapisem badania MR na płycie oraz na badanie kliniczne, taki opis MR wstępnie kwalifikuje do zabiegu artroskopowego

Rozstrzygające jest badanie kliniczne, ale najpewniej potrzebna jest fizjoterapia
Z rezonansu wynika , że nie . Lecz badanie obrazowe nawet tak dokładne jak rezonans jest jedynie potwierdzeniem lub uzupełnieniem badania klinicznego a obraz jest wart tysiąca słów :)
Sugeruję wizytę: - 120 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
nie leczymy wyniku tylko pacjenta najważniejsze jest badanie kliniczne,następnie wynik -tutaj MRI .można rozważyć artroskopię jeśli metody leczenia zachowawczego zawiodą
dzień dobry,
to nie wynik kwalifikuje do zabiegu a lekarz na podstawie badania i stanu zdrowia Pacjenta. Sugeruje umówić się na wizytę ponieważ MRI jest tylko badaniem dodatkowym i nie zastąpi normalnego badania i rozmowy z Pacjentem.
Jeżeli ból ogranicza Pana funkcjonowanie, nie ma poprawy po wcześniejszym leczeniu zachowawczym, zmianie aktywności fizycznej to może w przyszłości być potrzebne wykonanie w Pana przypadku artroskopii.
z poważaniem Jarosław Pawlicz