ból w prawej łydce

7 odpowiedzi
Uczę się pływać na desce windsurfingowej. Niestety od jakiegoś czasu przy nauce pojawia mi się silny ból w prawej łydce promieniujący aż na udo. Jest on podobny do skurczu ale uważam, że skurcz to nie jest. Zastanawiałam się czy to nie są po prostu ponaciągane mięśnie tylko dlaczego wtedy byłoby to na jednej nodze. W roku ubiegłym w wakacje jak zaczynałam naukę takie objawy nie miały miejsca. Ból jest tak silny, że czuję go jeszcze przez kilka dni po pływaniu. Wówczas strasznie utykam na tą nogę. Proszę o radę co to może być i czy powinnam udać się z tym do lekarza, jeśli tak to do lekarza jakiej specjalizacji.
Dzień dobry!
Witam!

Charakter dolegliwości bólowych okolicy goleni może wynikać z bezpośredniego urazu dotyczącego samych grup mięśniowych łydki lub ich przyczepów. Z kolei ból promieniujący do tylnej powierzchni uda oraz goleni może być następstwem dyskopatii odcinka krzyżowo - lędźwiowego kręgosłupa. W celu różnicowania wymagane są badania obrazowe narządu ruchu (RTG, USG, KT, MR). Tego typu dolegliwości stanowią głównie domenę postępowanie ortopedycznego.

Pozdrawiam serdecznie
Z poważaniem

Bartosz Cybułka

Proponuję wizytę u neurologa.
Dodatkowa śledziona to nie jest problem.Naczyniak prawdopodobnie też nie ale wymaga diagnostyki wykluczjącej zmianę rozrostową czyli nowotworową.Diagnostyka nie musi przebiegać w trybie pilnym ale potrzebna bo w medycynie niczego się nie lekceważy
Do ortopedy.
najlepiej udać się do chirurga
Szanowna Pani, najbardziej słusznym postępowaniem byłoby zgłosić się do lekarza chirurga lub ortopedy. Po badaniu klinicznym lekarz oceni jakie badania dodatkowe zlecić i rozpocznie prawidłowe leczenie. Pozdrawiam serdecznie.
Proszę się zgłosić do chirurga urazowego lub ortopedy.