bol w pepku po wysilku fizycznym

9 odpowiedzi
WItam,
od kilku lat po kazdym najmniejszym wysilku fizycznym (nawet czasem dzwiganie reklamowek) lub dluzszym siedzeniu np lot samolotem mam bol w pepku, bol nasila sie w momencie wyprostowania i oddawania moczu. Bol znika po kilku godzinach. Chcialbym chodzic na silownie, biegac, plywac ale nie moge bo po wysilku fizycznym jest ten straszny bol. CO to moze byc?
Dziekuje
M.
Prawdopodobnie przyczyna jest w przepuklinie pępkowej, co wymaga zbadania - zapraszam

Co najmniej kilka przyczyn może dawać ból w pępku. Należy zbadać Pana i ocenić co to jest. Chirurg, który będzie wykonywał badanie pownien rozpoznać dolegliwość. Pozdrawiam.
Istnieje kilka przyczyn tego typu dolegliwości. Wśród nich znajdują się przepuklina pępkowa, przetrwały moczownik, uchyłek pęcherza moczowego. Polecam wizytę w gabinecie chirurga poprzedzona prostym USG jamy brzusznej ze szczególną oceną powłok okolicy pępka. Pozdrawiam.
Proszę udać się do lekarza, należy Pana zbadać i ewentualnie poszerzyć diagnostykę, np. o USG jamy brzusznej.
może być to przepuklina pępkowa - do chirurga na badanie
Szanowny Panie,
takie dolegliwości mogą świadczyć o wielu chorobach, np. przepuklinie pępkowej. Powinien zbadać Pana chirurg. Zapraszam na konsultację.
Z wyrazami szacunku
Monika Bieniasz
Z dużym prawdopodobieństwem jest to niewielka przepuklina pępkowa. Proponuję wizytę u chirurga.
Szanowny Panie,

Trudno odpowiedzieć na to pytanie bez dokładnego zbadania. Przyczyny takiego stanu mogą być różne, najbardziej prawdopodobna wydaje się przepuklina okolopępkowa. Proponuję wizytę u chirurga celem wyjaśnienia dolegliwości.

Łączę wyrazy serdeczności i życzę rozwiązania problemu.

dr n. med. Michał Lewandowicz
Być może ma Pan przepuklinę pępkową, być może przetrwały moczownik. Należy przeprowadzić badania fizykalne i ew. dalszą diagnostykę obrazową. Polecam konsultację chirurgiczną. Pozdrawiam!