Ból w pachwinie

3 odpowiedzi
Witam!
Od 3-4 tygodni mam bóle w okolicy pachwiny. Bóle występują podczas chodzenia, czyli w momencie siedzenia czy leżenia ból nie występuje.Oprócz tego na dolnej łydce wyszło mi takie spore czerwone opuchnięcie które bardzo swędziało a teraz jest sine i nie wiem czy to ma związek z tym samym schorzeniem . Nie uległam żadnemu wypadkowi i nie pamiętam żeby coś mi się przydarzyło. Byłam u lekarza a ten skierował mnie do neurologa do którego mam długi termin. Chciałabym pójść prywatnie ale nie wiem gdzie się kierować? Proszę o pomoc, co to może być lub do jakiego specjalisty mam się udać.Obecnie używam na miejsca bolące traumon który słabo na mnie działa bo i tak kuleję.
Szanowna Pani, bez rozmowy i badania pacjenta nie mogę nic doradzić dalszej diagnostyki i leczenia. Proponuję wizytę w poradni neurologicznej. Lekarza można znaleźć na witrynie internetowej, najlepiej w pobliżu miejsca zamieszkania. Z poważaniem Ewa Ogrodowska-Hamankiewicz

Szanowna Pacjentko,
rzeczywiście chyba raczej nie powinna Pani czekać. Polecam pilną konsultację neurologiczną, albo ortopedyczną. Mam nadzieję, że konsultujący lekarz postawi rozpoznanie i zaproponuje terapię, ew. jeżeli to będzie konieczne, skieruje Panią np. do chirurga naczyniowego.
dr Andrzej Żytkowski
Bez badania trudno stawiać diagnozę a nawet coś sugerować. Jeżeli ból występuje podczas określonych ruchów/pozycji można przypuszczać że coś gdzieś ewentualnie uciska. Przyczyn może być wiele, umiejscowionych zarówno w obrębie pachwiny, miednicy, kręgosłupa, biodra itd.To co można samemu zrobić to usg pachwiny i ewentualnie miednicy małej. Przyspieszy ewentualną diagnostykę u specjalisty.