Ból w okolicy wątroby

4 odpowiedzi
Witam serdecznie.
Mam na imię Mateusz i mam 29 lat. Warzę 81.5 kg przy wzroście 183. Chciałbym podzielić się swoimi dolegliwościami w nadziei, że ktoś będzie w stanie mi pomóc.
Od około czterech lat mam podwyższoną bilirubinę, która waha się w granicach 2.5, 3. Na początku 2015 roku doszły bóle w okolicy wątroby.i w marcu byłem już po operacji usunięcia pęcherzyka żółciowego ponieważ znajdował się w nim kamień. Myślałeś że po zabiegu wszystko wróci do normy, ale niestety ból nie zniknął a bilirunina jak była za wysoka tak jest nadal.
Ból jest bardzo uciążliwy i odczuwam go bez przerwy. Występuje w formię kłócia i niekiedy uczuciem ciepła. Nasila się kiedy leżę na prawym boku, biegam (niestety na razie z biegania zrezygnowałem przez bóle), kiedy siedzę za kierownicą i moje ciało drga na wyborach, a pracuję jako kierowca. Odżywiam się bardzo zdrowo i nie tlusto. Nie spożywam wogóle alkoholu.
18.11.2016 miałem wykonywane badanie rezonansem magnetycznym ale wynik badania pokazał, że wszystko jest w porządku prócz tego ze w wątrobie mam naczyniaka o średnicy 15mm, ale lekarz gwarantował że nie jest on powodem bólu.
W 2011 roku uczestniczyłem na misji w Afganistanie. Spędziłem tam osiem miesięcy i w sumie zaraz w 2012 roku kilka miesięcy po misji zaczęły się problemy. Czy mogłem tam się czymś zarazić? Jakimś pasożytem, którego zwykłe badania nie wykrywają?
Bardzo proszę o pomoc. Może ktoś znajdzie jeszcze jakiś sposób na pozbycie się bólu i abym mógł wrócić do normalnego życia.
Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam Mateusz.
Witam, jeśli podejrzewać pasożyta w okolicy dróg żółciowych to należy wykonac test na lamblie w kale metodą ELISA. Jeśli bilirubina wysoka a inne próby wątrobowe dobre, to proponuję test genetyczny na zespół Gilberta Pozdr. RK

Czy był Pan diagnozowania w kierunku pasożytów?Np. Przywry?
Na tym etapie brałbym pod uwagę zmiany w kręgosłupie i bóle korzeniowe jako przyczynę dolegliwości. Wskazane wykonanie Rtg kręgosłupa. Myślę że Bilirubina i naczyniak w wątrobie nie mają z trym związku.
Dzień dobry. Nie pisze Pan nic na temat pozostałych wyników krwi, a są one ważne. Szczególnie pozostałe parametry wątrobowe. Czy gorączkuje Pan, chudnie, jak z apetytem? Trzeba by było jednak Pana zobaczyć na wizycie i spróbować jeszcze raz przeanalizować wszystko od początku, włącznie z badaniem lekarskim.