Ból w okolicy pępka

19 odpowiedzi
Od około 3 tygodni mam ból w okolicy pępka, pierwszy i drugi dzień był on silny promieniujący na cały brzuch, podejrzewano zapalenie wyrostka, jednak zostało wykluczone, ponieważ ból dopadł mnie podczas ćwiczeń sugerowano naderwanie mięśnia, jednak też stwierdzono że to nie to. Ostatnio byłam na wizycie u chirurga który sprawdził jedynie czy nie mam przepukliny i nic więcej się nie dowiedziałam a ból nadal jest. Co prawda nie cały czas, dokucza głównie przy przeciąganiu, przy ucisku np paska lub po ćwiczeniach, jest miejscowy, tak jakby zaraz pod skórą. Nie wiem już do kogo kierować się po diagnoze, niby nic ale jednak coś boli.
Może to być niewielka, trudna do zbadania przepuklina pępkowa, skoro ból nasila się przy wysiłku i napinaniu ściany brzucha. Można wykonać USG powłok brzucha, z podejrzeniem czy nie ma przepukliny w okolicy pępka.

Charakter i czas wystąpienia bólu mogą sugerować małą przepuklinę pępkową, ale nie tylko. Czasami podobne bóle mogą towarzyszyć chorobom kręgosłupa. Więcej mogę powiedzieć po wykonaniu usg jamy brzusznej i powłok. Zaparaszam na konsultację w Poradni BOMEDICA w Łodzi
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Dobry chirurg powinien rozpoznać problem. Zapraszam serdecznie.
Dzień dobry.

Taki ból może mieć różne przyczyny i tylko badanie kliniczne, ewentualnie poszerzone o badania obrazowe, jest w stanie rozstrzygnąć jego przyczynę. Z Pani opisu wynika, że dolegliwości raczej związane są z urazem mięśnia i nie powinny być groźne. Jeżeli ból nie ustąpi w ciągu 2 - 3 tyg., zalecam wizytę u chirurga.

Z poważaniem

dr n. med. Michał Lewandowicz
Witam,
Podczas ćwiczeń bardzo trudno zerwać mięśnie brzucha. Jeżeli badający chirurg nie stwierdził przepukliny to podejrzenie pada na chorobę kręgosłupa np. dyskopatię. Najlepiej będzie wykonać MRI kręgosłupa lędzwiowego ale wcześnie można udać się do neurologa.
Pozdrawiam M.Garbień
Witam,
warto wykonać USG powłok jamy brzusznej.
Pozdrawiam,
Marcin Migaczewski
Może jednak jest to przepuklina .Proponuję wykonać tomografię jamy brzusznej
Po piwerwsze badanue lekarskie. Dopiero wtedy moge powiedzuec o co chodzi. Z opisu jednak wnioskuje ze problem dotyczy raczej powlok i ma cgarakter purazowy. O ile nie wystapia nowe objawy oddalbym sprawe w rece czasu ( ok 4- 6 tygodni). Jexeli czas niepomoze trdeba bedzie poszerzyc diagnostyke obrslazowa. Podkreslam raz jeszcze badanie lekarskie i bezposredni kontakt w sytuacjach jakichkolwiek watpliwosci to podstawa podstaw. Szczegolnie gdy bol zmieni charakter, bedzie się nasilał badz dolaczą sie inne objawy (np. wymioty, goraczka)
Jeśli wykluczono choroby jamy brzusznej i przepuklinę, to być może warto skonsultować się z lekarzem medycyny sportowej, może warto też wykonać dodatkowe badania jak choćby USG, na odległość ciężko będzie doradzić coś mądrego. Jeśli sprawa wiąże się z przeciążonym mięśniem, to wskazane może być czasowe zaprzestanie obciążania mięśnia, ale to tylko moje domysły. Jeśli bóle nie są szczególnie dokuczliwe i wykluczono przyczynę chirurgiczną, to może warto skonsultować się z lekarzem medycyny sportowej i wykonać/powtórzyć USG w celu oceny tego miejsca i ogólnie powłok brzucha oraz jamy brzusznej. Dokładnie wykonane USG może także uwidocznić przepuklinę, która nie była uchwytna w badaniu fizykalnym przeprowadzonym przez lekarza, więc może się okazać, że ponowna konsultacja chirurgiczna może też być potrzebna. Tyle, co mogę doradzić nie widząc Pani. Na podstawie Pani słów, zakładam, że bóle nie są szczególnie dokuczliwe i nie nasilają się w ciągu ostatnich dni, a Pani stan ogólny jest dobry. Jeśli byłoby inaczej to proszę poszukać pomocy lekarskiej bez zwłoki. Zdaję sobie sprawę, że za wiele Pani nie pomogłem, ale na odległość nie da się niestety udzielić rozsądnej porady, zwłaszcza w sprawie, które wydaje się nie być do końca typowa. Pozdrawiam serdecznie!
Prawdopodobnie ból związany jest przeciążeniem
Najczęstsze dolegliwości bólowe w ok pępka to przepuklina pępkowa, choroba wrzodowa dwunastnicy oraz choroba trzustki Te przyczyny bólu ok. pępka nie związane są z wysiłkiem fizycznym. Proponuję wykonie USG jamy brzusznej oraz USG powłok brzusznych
Dzień dobry

Sugeruje ponowną ocenę chirurgiczną. Do rozważenia ponowne badanie usg ew. badania krwi / moczu. Jednak podstawą będzie badanie kliniczne.

Pozdrawiam
Szanowna Pani,
bez zbadania Pani, nie jestem w stanie określić, co jest przyczyną bólu.
Monika Bieniasz
Może to być przepuklina warto wykonać USG powłok brzucha (inną głowicą niż USG narządów brzucha). Ale jest kilka innych możliwości co do przyczyny Pani problemu, dlatego zawsze lepiej oprzeć się o opinię lekarza badającego Panią bezpośrednio.
Według opisu okoliczności powstania bólu możliwy jest uraz niewielkiego naczynia krwionośnego z niewidocznym wylewem do masy mięśnia lub podskórnie lub poczatek przepukliny pępkowej również oglądaniem niewidocznej a dającej okresowo nieprzyjemne bóle z pociągania.Są to dolegliwości nie dające jakichś niebezpiecznych powikłań . Można poczekać na ustąpienie bólu lub wykonać usg powłok jamy brzusznej,być może to badanie będzie pomocne chociaż i ono może nie dać odpowiedzi jeżeli zmiany są dyskretne.
Dzien dobry.
Bez badania trudno Pani doradzić, ale z tego co Pani mowi to ja tez mysle, ze to przepukli na pepkowa. Najlepiej byłoby wykonanć USG u dobrego ultrasonografisty, jeśli wyjdzie, ze to przepuklina to żeby pozbyć się tego to trzeba operować, ale nie trzeba.
Pozdrawiam
Witam. Najlepiej byłoby zrobić usg powłok jamy brzusznej w poszukiwaniu przepukliny pępkowej lub kresy białej. Z takim wynikiem udać się jeszcze raz na konsultację do chirurga. Pozdrawiam.
Z zapytania nie znam wieku pacjentki.
Myślę, że należy zrobić USG jamy brzusznej ze szczególną oceną okolicy pępka.
Witam. Mimo wszystko wygląda to typowo na kontuzję przedniej ściany jamy brzusznej. Pomocne mogą być ćwiczenia z fizjoterapeuta. Czy ma Pani przepukline czas pokaże. Jej wrota w tym miejscu akurat mogą być bardzo małe.
Pozdrawiam
Witam, opisywane dolegliwości sugerują jednak przepuklinę pępkową. Proszę powtórzyć wizytę u chirurga. Pozdrawiam