Ból w okolicach stawu skokowego.

3 odpowiedzi
Kilkanaście lat temu podczas gry w piłkę nożną kopnąłem swojego kolegę w kolano. Od tego czasu odczuwam ból w okolicach stawu skokowego. Początkowo był on odczuwalny tylko podczas mocnego kopania piłki z "prostego podbicia" Pomimo np dwumiesięcznej przerwy w grze wystarczyło ,że raz kopnąłem piłkę a wszystko zaczynało się od nowa i ból powracał. W tym czasie odwiedziłem kilku ortopedów oraz wykonywałem zarówno USG stawu jak i prześwietlenia kości śródstopia. Podczas tych badań nie zostały wykryte żadne poważne zmiany. Ostatnimi czasy stopa zaczyna boleć mnie również przy zwykłym chodzeniu. Co może być przyczyną takiego stanu?
jeżeli USG oraz Rtg nie wykazują zmian, to dobry sygnał. warto rozpocząć ćwiczenia od zwiększenia zakresu zgięcia podeszwowego, żeby porozciągać okolice przodu stawu skokowego, a dopiero potem zabrać się za zgięcie grzbietowe. warto też przyjrzeć się, czy stopa jest prawidłowo ustawiona podczas obciążania.

Jeśli badanie USG nie wykazało uszkodzenia tkanek miękkich, wolnych ciał w jamie stawu czy uszkodzeń chrząstki lub kości, to przyczyna dolegliwości musi być funkcjonalna. Przyczyną bólu może być zaburzenie ruchomości w jednym ze stawów stopy lub zmniejszenie elastyczności lub ruchomości w obrębie mięśnia lub powięzi. Żeby określić dokładnie, która struktura odpowiada za objawy należy przeprowadzić badanie funkcjonalne. We Wrocławiu zapraszam do mnie, a w innych miastach mogę pomóc w znalezieniu najlepszego terapeuty.
Adam Paluszak
Dobry wieczór. Nasuwa się pytanie, co z kolanem kolegi :) Jeżeli struktury kostno więzadłowe zostały dobrze sprawdzone przez ortopedów pozostaje poszukać w tkankach miękkich. Proszę poszukać terapeutę manualnego z doświadczeniem Pozdrawiam i zapraszam Sławek