bół w okolicach serca

7 odpowiedzi
Witam.Jestem osobą bardzo nerwowa , jakieś 6 lat temu pierwszy raz zakuło mnie koło serca , myślałam że to przez papierosy więc je rzuciłam ale ból nie ustępował , wybrałam się¶ do kardiologa gdzie stwierdził że mam uszkodzony nerw koło serca , zapisał mi magnez i jakiś inne lekki . przeszło. teraz znów mam to samo kłuje mnie po lewej stronie , zazwyczaj jak się zdenerwuję to odczuwam to potem np wieczorem lub następnego dnia . Może jest to spowodowane tym że teraz bardzo się denerwuję zabiegiem usuniecią polipa na macicy ale najbardziej boję się usypiania i na samą myśl o tym cała chodzę .. Czy jeżeli kłuje mnie koło serca czy mogą to buc nerwobóle czy coś powazniejszego , miała robione w tym roku chyba z pięć razy ekg i wyszło ok tylko lekarka mi powiedziała że trochę za szybko bije mi serce. Boję się teraz usypiania że może się coś stać z tego powodu , a mam chyba nerwicę lękową i wkęcam sobie najgorszę ..ze sie nie wybudze .. co robić ?
Kłucie w okolicy serca jest objawem niespecyficznym i zazwyczaj banalnym. Oczywiście warto wykonać podstawową diagnostykę: ECHO serca, test wysiłkowy, ekg metodą Holtera. W razie ujemnych wyników celowa jest konsultacja psychologiczna. W razie przyspieszonego nieadekwatnie rytmu zatokowego dobrym preparatem do leczenia objawowego jest iwabradyna.

Kłucia w okolicy serca u młodych osób mają naczęściej podłoże nerwicowe. Znieczulenie ogólne (narkoza) jest bardzo bezpieczne - dużo bardziej ryzykuje Pani, np. jeżdżąc autem.
Z tego, co Pani pisze, i jak Pani pisze, sądzę, że najlepiej będzie, gdy wróci Pani do tego kardiologa, u którego już kiedyś była Pani na wizycie, ewentualnie proszę jego spytać, czy wskazana jest także konsultacja psychologa/psychiatry.
Szanowna Pani.
Dolegliwości, które Pani opisała najczęściej nie mają jakiegokolwiek związku z chorobami serca. Sugeruję przyjmowanie środków kojących pochodzenia naturalnego (porada farmaceuty w aptece) na ok. 2 godziny przed snem. W razie braku rezultatu - konsultacja psychologa klinicznego lub psychoterapeuty.
Dzień dobry! Opisane przez Panią objawy nie są charakterystyczne dla chorób serca i najprawdopodobniej, tak jak poprzednio, pochodzą ze ścian klatki piersiowej - może to być nerwoból lub ból korzeniowy wynikający ze zmian w kręgosłupie piersiowym. Ostateczne rozpoznanie może jednak postawić jedynie lekarz na bezpośredniej wizycie po zebraniu dokładnego wywiadu oraz badaniu przedmiotowym.
Proponuje zrobienie dodatkowo UKG serca i ewentualnie holtera a przede wszystkim zachęcam do spokojnej rozmowy z kardiologiem podczas wizyty. Napewno duża role w tym przypadku odgrywają emozje i stres. Pozdrawiam
Szanowna Pani,
kłujące bóle w klatce piersiowej są zazwyczaj bólami niewieńcowymi. Z całą pewnością są dokuczliwą dolegliwością. Na podstawie informacji od Pani nie moge więcej powiedzieć.
Warto skonsultowac się z innym kardiologiem, który poszerzy diagnostykę.
Na pewno jest przyczyna tych dolegliwości, warto spróbować o bardziej szczególowe badania, bo może jest sposób, który zmniejszy Pani doleglowości