ból w mięśniu czworogłowym uda

4 odpowiedzi
Witam od pół roku odczuwam ból w mięśniu czworogłowym prawego uda od biodra do kolana. Ból pojawił się po szarpnięciu znacznego ciężaru, wówczas poczółem go jako silne ukłucie na brzuchu i nodze. Wykonałem usg uda w okolicy od stawy biodrowego do pachwiny oraz wzdłuż mięśnia czworogłowego po zewnętrznej jego stronie, oraz usg brzucha i rtg stawu biodrowego. Wykonane badania nie wykazały jakiś urazów. Jednak ból nadal występuje. Czy można liczyć na jakąś podpowiedź co może być przyczyną
Dobry wieczór, oczywiście dokładne określenie problemu będzie możliwe po przeprowadzenia prze zemnie dokładniejszego badania funkcjonalnego. Moim zdaniem problemem może być dystorsja w obrębie wskazanego mięśnia co rzutuje również na staw biodrowy i kolanowy. A przyczyną może być np. przeciążenie lub mikro uraz. Jednak konieczna jest tu dokładniejsza diagnostyka.
Zapraszam i Pozdrawiam Marcin

Witam, z Pana opisu byłbym jednak za uszkodzeniem jednej z głów mięśnia czworogłowego - mięśnia prostego uda. Co prawda minęło już sporo czasu i mięsień pewnie się zagoił ale być może pozostała blizna, która nie jest przygotowana na obciążenia i daje znać o sobie. Należałoby wykonać badanie kliniczne i spróbować sprowokować ból odpowiednim testem a wtedy będzie więcej wiadomo. Pozdrawiam
Ból może być mechanizmem kompensacyjnym występującym po urazie, może świadczyć o uszkodzeniu struktur mięśniowo-powięziowych, lub o uszkodzeniu struktur leżących głębiej.
Przepraszam za zwłokę związaną z odpowiedzią. Proszę zbadać kręgosłup. Ból może (ale nie musi) być spowodowany kolizją nerwu udowego lub korzenia na poziomie L3-L4 ze strukturą np dysku. Często w sportach wymagających wygenerowania dużej siły w krótkim okresie czasu cierpi kręgosłup.