Ból w łokciu przy prostowaniu ręki i poruszaniu palcami

2 odpowiedzi
Witam.Po treningu fitness( ćwiczenia że sztanga z małym obciążeniem ) odczuwam od ponad tygodnia ból w łokciu przy prostowaniu ręki i przy poruszaniu palcami.Reka nie jest opuchnięta.Dopiero na drugi dzień po treningu zaczęłam odczuwać ból.Niestety maści nie pomagają i ból jest od ponad tygodnia taki sam,nic nie przechodzi. Jeśli ręką jest zgięta to nie odczuwam bólu nawet przy poruszaniu palcami.
Najpewniej objawy łokcia tenisisty

Witam,
tego typu dolegliwości mają charakter przeciążeniowy. Ból pojawiający się w okolicy stawu łokciowego podczas ruszania dłonią, nadgarstkiem bądź samymi palcami może mieć związek ze stanem zapalnym, lub naderwaniem przyczepu początkowego grupy zginaczy lub prostowników nadgarstka, palców.

W celu określenia, wystarczy wykonać prosty test ruchu z oporem - zgięcia dłoniowego lub grzbietowego dłoni, jeśli ból występuje po stronie zewnętrznej łokcia podczas zgięcia dłoni w górę, świadczy to o tzw. łokciu tenisisty, jeśli natomiast w kierunku dłoniowym pojawia się ból po stronie przyśrodkowej bliżej ciała - tj. łokieć golfisty.

Leczenie tego schorzenia odbywa się przy pomocy masażu poprzecznego na okolicy bolesnej. Zalecana jest również krioterapia - można masować bolesne miejsce lodem. Świetne efekty przeciwzapalne i rozluźniające dla tego typu urazów ma fala uderzeniowa, bądź laseroterapia (szczególnie laser wysokiej częstotliwości).

Dla zabezpieczenia pracy mięśni przedramienia warto skorzystać z taśm do kinesiology tapingu.

W razie jakichkolwiek pytań i dalszej konsultacji zapraszam do kontaktu mailowego lub telefonicznego

kontakt@physioart. pl
www.physioart. pl

pozdrawiam
Przemysław Jeziorski