ból w kolanie

1 odpowiedzi
Panie doktorze
Ból w lewym kolanie wystąpił mi po przebiegnięciu Maratonu. Zrobiłem sobie tydzień przerwy i chciałem wrócić do biegania ale po jakimś 3-4 km biegu dopadł mnie właśnie ból w kolanie. Objawił się jedynie podczas biegu. Podczas normalnego chodzenia itd brak jakiegokolwiek bólu w kolanie

Poniżej wynik USG:
``nieznaczne zwiększenie ilości płynu w zachyłku górnym, przedziale bocznym i przyśrodkowym. Błona maziowa z cechami miernego obrzęku i przerostu bez cech rewaskularyzacji w PD. Chrząstka szklista na kłykciach kości udowej cienka 1,4 mm w zagłębieniu międzykłykciowym , na powierzchniach obciążanych < 1,0 mm o podwyższonej echogeniczności i nierównym zarysie - chondromalacja 2-gi stopień. Dyskretne zmiany przeciążeniowe w trzonie łąkotek. Prawidłowe ukształtowanie stawu rzepkowo-udowego. Więzadło własne rzepki troczki rzepki, ścięgno mięśnia czworogłowego, kaletka przedrzepkowa o podrzepkowa głęgoka bez zmian. Więzadła podoczne, krzyżowe przednie, tyle, ścięgno mięśia podkolanowego i gęsia stopka bez zmian. Ciało tłuszczowe Hoffy bez cech przerostu. Dół podkolanowy bez cech patologii.``

Byłem u ortopedy zalecił trochę odpoczynku oraz przepisał leki na odbudowę chrząstki, ale chciałbym się skonsultować jeszcze z innym lekarzem.
Szanowny Panie,
interpretacja wyniku USG jest możliwa dopiero po ocenie klinicznej pacjenta. Niestety, nie jest to możliwe bez osobistego zbadania i nie wiem, jaka jest lokalizacja i nasilenie bólu, jego związek z ruchem, etc. Jest dość prawdopodobne, że przyczyna dolegliwości tkwi w uszkodzeniu chrząstki stawowej, jednak żeby mieć pewność, musiałbym Pana zbadać.
Nie ma leków w tabletkach odbudowujących chrząstkę.
Z poważaniem,
Marcin Milczarek