Ból szczęki prawostronny

6 odpowiedzi
Witam
W zeszłym roku mąż przeszedł leczenie kanałowe górnej 4. Wszystko było w porządku jednak ok. 4 tygodnie temu zaczęło go boleć pół szczęki, ucho i drętwiało pół twarzy. Ból nie występuje cały czas, ale czuje się dyskomfort a także przy kontakcie z ciepłymi lub zimnymi posiłkami ból nasila się. Mąż był u dentysty, który założył mu lekarstwo w jeden ząb (mimo iż stwierdził, że wszystkie zęby ma zdrowe) i nakazał przyjść po dwóch tygodniach. Dziś odbyła się wizyta- lekarz wyjął lekarstwo i założył nowe. Nadmieniam, że mąż przez ok. 5 dni przyjmuje dalacin i jest mu po nim nieco lepiej- były dwa dni gdzie nic go nie bolało. Wykonaliśmy również rtg szczęki i niby wszystko jest w porządku. Co możemy jeszcze zrobić w tej sytuacji? Zatoki również czyste według stomatologa oglądającego rtg szczęki.Czy wykonuje się usg, choć nie wiem czy ma to jakiś wpływ.
Proponuję konsultację, no i nie wiem czy lekarstwo oznacza ponowne leczenie kanałowe.

Nie ma potrzeby wykonani USG. Proszę o podesłanie zdjęcia panoramicznego i zdjęcia 4 wykonane po leczeniu kanałowym. Pozdrawiam
Witam, USG w tym wypadku raczej niczego nie wyjaśni. Możliwe, że należy sprawdzić żywotność zębów po tej stronie łuku i jeszcze raz sprawdzić na opuk ząb który jest po leczeniu endodontycznym. Oczywiście najlepszą diagnozę można postawić widząc pacjenta :)
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Nie wydaje mi się, aby wykonanie badania usg było tu wskazane - nie przyniesie ono żadnych dodatkowych informacji, jesli chodzi o stan zębów. Najbezpieczniej bedzie udać się na wizytę do lekarza dentysty, który przeprowadzi dokładne badanie sąsiednich zębów. Czasami dzieje się tak, że przyczyną bólu jest ząb sąsiedni lub przeciwległy, a ból promieniuje utrudniając Pacjentowi wskazanie prawidłowego winowajcy. Być może wskazane byłoby wykonanie tomografii komputerowej - pozwala na dokładę ocenę stanu zębów i kości wokół.
Przepraszam że tak długo nie odpowiadałam. Czy nadal Pani mąż ma bóle szczęki?
Dzień dobry.
Bez badania i rtg nie podejmuję się diagnozy. Przyczyny mogą być bardzo różne

Justyna Miazek