Ból stóp - czy w stopach jest przyczyna?

2 odpowiedzi
Witam, w zeszłym tygodniu zaczeły boleć mnie stopy (praca fizyczna, cały czas na nogach). Bolało mnie w wielu miejscach (glownie pięta w prawej i przednia czesc w lewej stopie, rózne nasilenie oraz rodzaj bólu). Pod koniec tygodnia pobolewały mnie już kolana i biodra, występowały skurcze oraz drętwienie w łydkach. Teraz jak odpoczywam czuję rano lekki ból po zewnetrznej stronie podeszwy i gdy wstaję nasila się w okolicach palców. Ból promieniuje w okolice kostki jednak po paru krokach znika. Dodam, że mialem już problem z kolanami oraz chorowałem na rwę kulszową. Bylbym ogromnie wdzieczny za podanie możliwych przyczyn, co pozwoliłoby mi zawezić moje podejrzenia. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
Witam!
Zawężamy:
- przeciążenie a co za tym idzie - ból z rozcięgna podeszwowego
- płaskostopie poprzeczne
- zmiany przeciążeniowe (zwyrodnieniowe stawów)
Ból kolana może wynikać z przeciążenia stopy i być zarówno wtórną zmianą jak i przeciązeniową pierwotną:

Ból kolan:
- bóle z przedniego przedziału stawu kolanowego
- kolano skoczka
- zapalenie przyczepu "gęsiej stopy"

W razie pytań zapraszam na szczegółowe badanie fizykalne. Pozdrawiam
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Możliwe przyczyny Pana dolegliwości to np. zaburzenia elektrolitowe, przemęczenie, zaburzenia mięśniowo-powięziowe, dysbalans mięśniowy, problemy naczyniowe i wiele innych. Proponuję rozpocząć poszukiwania przyczyn dolegliwości w dobrym gabinecie fizjoterapeutycznym gdzie znajdzie Pan rozwiązanie większości wymienionych problemów.