ból stawu skroniowo - żuchwowego

14 odpowiedzi
Witam
2 m-ce temu bolał mnie lekko lewy staw staw skroniowo - żuchwowy,nie wiem czy to ma związek,ale zaczęłam miec zawroty głowy i suchy język.Wykonałam masę badań i żaden lekarz mi nie pomógł.Dzisiaj zaczął mnie bolec prawy staw skroniowo - żuchwowy.Jak ruszam szczęką to słyszę takie pykanie w tych miejscach.Czy Pani się takimi przypadkami zajmuje? Szczerze mówiąc nawet nie wiem gdzie się z tym problemem udac

Pozdrawiam

Gosia
Dzień dobry,
Dolegliwości ze strony stawu skroniowo-żuchwowego mogą mieć różne podłoże i dawać różne objawy, w tym opisane przez Panią. Ponieważ SSŻ jest stawem parzystym, często (wcześniej, czy później), objawy obejmują obie strony. Niezbędne wydaje mi się przeprowadzenie szczegółowego wywiadu, badania klinicznego i diagnostyki rtg. Wtedy tylko będzie możliwe wdrożenie skutecznego leczenia obejmującego wyeliminowanie przyczyn dolegliwości.
Niezmiennie autorytetem w dziedzinie leczenia zaburzeń SSŻ na Śląsku jest dr Baron. Zalecam konsultację, tym bardziej, że do tej pory nie udało się Pani uzyskać skutecznej pomocy u żadnego lekarza.
Pozdrawiam.

Witam serdecznie,
dolegliwości w stawie skroniowo żuchwowym mogą wpływać na ból głowy. Należy wyjaśnić przyczynę problemu, którą czasami może być np. nadmierne ścieranie własnych zębów (bruksizm), wtedy na początek leczenia warto założyć tzw. szynę relaksacyjną.
Warto rozpocząć diagnostykę od badania oraz zdjęcia rentgenowskiego stawów i zębów. Problemami z zaburzeniami stawów ssż zajmuje się lekarz ortodonta, lekarz protetyk lub specjalista typowo badający problemy ze stawami. Niestety nie zajmuję się tymi zagadnieniami.
dr Zinczenko Anna
Proponuję udać się z Pani problemem do Poradni Chirurgii Szczękowej.
Dzień dobry, do zdiagnozowania Pani przypadku musiałbym Panią "obejrzeć. Wygląda na to, że ma Pani zaburzenie w stawie skroniowo-żuchwowym, ale aby ustawić leczenie zapraszam do gabinetu na badanie.
Pozdrawiam.
Dominik Łoś
Dzien dobry
Oczywiscie zobacze co sie dzieje i zbadam Pania. Prosze sie umowic na wizyte i przyniesc ze soba badania ktore Pani wykonala.
pozdrawiam
Joanna Trzepatowska
Witam!

W przypadkach schorzeń stawu skroniowo-żuchwowego konieczna jest konsultacja w gabinecie.

Pozdrawiam,
Agnieszka Urbańska-Budnik
PRODENTIUM
Centrum Stomatologiczne
Gdańsk, ul.Czarny Dwór 18/7
Owszem. Proszę o kontakt telefoniczny . Maria Wiza
Witam.
Zapraszam Panią na wizytę konsultacyjna.Proszę wziact ze sobą wszystkie wykonane do tej pory badania.
Pozdrawiam.
Wioletta Huk.
witam
oczywiście zajmujemy sie problemami stawu s-ż. ale Pani objawy wymagają dokładnego wywiadu medycznego i badania gdyz nie mozna postawic diagnozy czy owe dolegliwosci koreluja z zaburzeniami stawie. prosze do nas dzwonic w poniedzalek a postaramy sei Pania przyjac jeszcze tego samego dnia najwyzej do wtroku.
pozdrawiam
Witam Pani Gosiu,
Potrzebuję więcej informacji:
- ile ma Pani lat?
- czy rozpoczęła się u Pani menopauza?
- czy oprócz wymienionych przez Panią objawów nie występują inne dolegliwości, na przykład:
* suchość gałki ocznej ( lub uczucie piasku pod powiekami)
* wrażliwość na światło
* zaczerwienienie spojówek
* bóle innych stawów ( np. palców)
* nadmiernie pobruzdowany język
* blednięcie/drętwienie/mrowienie palców
* ból mięśni żujących po nocnym odpoczynku
* ścieranie powierzchni zębów
* inne objawy, które Pani zauważyła
- czy w niedawnym czasie były u Pani usuwane zęby
- jakie badanie były u Pani wykonane
- czy doszło u Pani do urazu okolic głowy
- czy w rodzinie występują choroby ogólne, szczególnie choroby autoimmunologiczne, np.reumatoidalne zapalenie stawów
- czy w ciągu ostatnich miesięcy jest Pani narażona na sytuacje powodujące stres lub napięcie emocjonalne

Objawy ze strony stawów skroniowo-żuchwowych mogą być problemem samym w sobie lub objawem innych chorób. Nasza placówka nie specjalizuje się w tego typu zaburzeniach. W problemach tego typu możemy polecić zgłoszenie się do lek.dent. Marka Łapucia w Białymstoku.

Pozdrawiam i życzę zdrowia
Pani Gosiu,
przede wszystkim pierwsze pytanie: czy została wykonana szyna relaksacyjna? Jest kilka możliwych przyczyn takiego stanu, np. braki w uzębieniu, stres lub nieprawidłowy zgryz. Podejrzewam, że ma Pani zrobione zdjęcie rtg stawów i "panoramę". Kilka lat temu na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym funkcjonował zakład leczenia zaburzeń narządu żucia przy katedrze protetyki, może Pani spróbować się tam zgłosić, ale jeśli nic się nie zmieniło to czas oczekiwania jest bardzo długi (ponad pół roku).
Zapraszam też do umówienia się na wizytę do mnie do OK Clinic, może będę w stanie rzucić trochę światła na to, co się z Pani stawami dzieje. Bez zobaczenia "na żywo" niestety nic się nie da poradzić.
Przepraszam za chaotyczną wypowiedź, ale chciałem jak najszybciej odpowiedzieć na Pani pytanie.
Pozdrawiam,
Hubert Szymański
Zapraszam do Akademickiej Polikliniki przy krakowskiej 26, tam jest cała klinika zajmująca się zaburzeniami stawu skroniowo zuchwowego :)
Witam Pani Gosiu,
Z takimi dolegliwościami warto udać się do fizjoterapeuty. Fizjoterapeuta, wykorzystując terapię manualną w postaci mobilizacji stawu, spróbuje przywrócić fizjologiczną ruchomość stawu skroniowo- żuchwowego. Ponadto zastosuje techniki rozluźniające mięśnie w obszarze głowy i szyi, które mogą uciskać lub blokować struktury nerwowe i naczyniowe (nerwy, tętnice i żyły), doprowadzając do wyrównania napiecia. Po rozluźnieniu mięśni najprawdopodobniej przestaną być uciskane nerwy i naczynia, których stan może być przyczyną zawrotów głowy i suchości języka.

Pozdrawiam, i życzę szybkiego powrotu do zdrowia.

Joanna Tkaczewska
Dołączę się do pytania. Staw skroniowo -żuchwowy można leczyć manualnie. Zapraszam