ból przeskakiwanie barku

4 odpowiedzi
Witam pisałem już do pana w sprawie bólu w prawym barku.Mój wcześniejszy post "Po treningu pchanie z oporem rąk w przód zaczął mnie boleć prawy bark.Ból (uczucie naciągnięcia mięśnia) pojawia się gdy odchylam rękę w tył.Ból występuje również dociągając łokieć w stronę pępka,w tym momencie czuję jakby bark nie był na swoim miejscu i strzelanie w stawie.Lekarz rodzinny przepisał mi leki przeciwzapalne .Po 3 tyg. ból się osłabić ale wciąż czuję lekki ból i dyskomfort"
Lekarz ortopeda kazał zaprzestać treningów i dał skierowanie na rezonans magnetyczny podejrzewa uszkodzenie obrąbka.Po czasie bez treningów ból znacznie ustąpił tylko pojawiły się dziwne przeskakiwanie z tyłu między łopatką a barkiem przy obojczyku.Oczucie jakby bark był nie na swoim miejscu ciężko opisać.W między czasie mam dostać blokadę z diprophosu.Przeskakiwanie występuje tylko w pewnych kątach gdy prostuję rękę w łokciu.
jaką rolę ma spełnić blokada? Czy jest niezbędna? Czy skutki uboczne nie przeważają nad jej zaletami? Przecież wielu pacjentom blokada nie pomaga. Potrzebne jest badanie funkcjonalne przez terapeutę OMT. Potrzebna jest diagnostyka! Jeśli nie wiadomo co się dzieje, to nie wiadomo jak leczyć. Bark, to skomplikowany kompleks stawowy.

Proszę dokończyć diagnostykę obrazową. Jeśli chce Pan pracować z tą dolegliwością, muszę przeprowadzić badania kliniczne w obrębie stawu ramiennego, barkowo-obojczykowego, mostkowo-obojczykowego, stawów kręgosłupa szyjnego i przejścia szyjno-piersiowego. Dopiero po dokonaniu badań będę mógł powiedzieć co można zrobić z dolegliwością.
Witam, na odległość nie pomogę. Zapraszam do gabinetu - trzeba ocenić czy nie ma nestabiności, ocenić rotatory, kaletke itd...być może zmodyfikwać trening. Blokada ma bardzo wiele działań ubocznych więc trzeba mieć dobrą diagnozę
Witam
Zapraszam na wizytę, wtedy będę mógł dokładnie Panu pomóc z tym problemem. Pozdrawiam serdecznie
Marcin Kosowski